Oroszország

Kiakadtak az orosz autósok a silány kínai kocsikra

2024.11.08.

A nyugati országok szankciópolitikája a kínai autók eladásának növekedéséhez vezetett Oroszországban. Az európai, japán és koreai autógyártó cégek korábbi hivatalos kereskedői szinte teljesen átálltak a kínai modellek értékesítésére. Időközben azonban kiderült, hogy a kínai kocsik esetében gyakran többe kerül a leves, mint a hús.

2022 után - az Ukrajna elleni orosz agresszió nyomán bevezetett szankciók miatt - a Nissan, Toyota, Honda, BMW, Hyundai és más neves márkák orosz tulajdonosai közül sokan eladták autóikat, és prémium kínai autókat vásárolnak, amelyekhez a gyártók soha nem látott, 5 éves garanciát ígérnek.

Ez a garancia azonban csak a motorblokkra és a sebességváltóra vonatkozik. Az autók egyéb fontos alkatrészeire és elemeire vonatkozó garancia néha nem haladja meg a 100 ezer km-t. A „kínai” autók 92-es oktánszámú benzint tankolhatnak, de a turbómotoros modellek tulajdonosai pár éven belül már meghibásodásokkal találkozhatnak – írja az njcar.ru.

A tömegtermelés miatt egyes kínai autógyártók a karosszéria horganyzásán és fényezésén spórolnak. Már a kisebb sérülések is az autótest korróziójához vezethetnek. Az ilyen problémák elkerülése érdekében a kínai autók orosz tulajdonosai kénytelenek védőfóliát ragasztani a legsérülékenyebb karosszériaelemekre, sőt további korróziógátló kezelésnek vetik alá a kocsikat.

Így történhet meg, hogy a garancia ellenére a kínai kocsik pótalkatrészei drágább lehetnek, mint az európai és japán gépjárműveké. Egyes kínai gyártók fényszórói, sárvédői és motorháztetői az európai, japán és koreai versenytársak 1,5-2-szeresébe kerülnek.

A javítások elhúzódása is gondot jelent. A hirtelen megugrott autómennyiség miatt hosszú a várakozási idő a pótalkatrészekre, így a teljes javítás is sok időt vesz igénybe.

A márkakereskedések és az alkatrész-beszállítók másik komoly problémája az alkatrész-katalógusok hiánya, valamint az autók gyakori újratervezése. Gyakran előfordul, hogy egyes karosszériaelemek már nem kompatibilisek az eredetivel, ami tovább növeli a javításra szánt napok számát.

Problémát okoz, hogy rengeteg a hamisított alkatrész is, amelyeket a kínai autók hivatalos kereskedőinek is szállítanak.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy jelenleg nincs elegendő logisztikai központ a Kínából származó autómárkák számára Oroszországban.

Az ilyen és ehhez hasonló problémák miatt korábban már az orosz taxisok is kiakadtak a kínai kocsikra.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.01
Megint egy amúgy csillogó, de sok buktatót rejtegető autó. ..
2025.02.01
A rendőrök szabálysértési őrizetbe vették a 37 éves balatonfűzfői férfit - írja a police.hu. ..
2025.02.01
Megreformálhatja a villanymotorokhoz való viszonyunkat a könnyű és kicsi, szlovén kerékagymotor? ..
2025.02.01
Rekord összegű, mintegy 4,5 milliárd forint bírságot szabott ki tavaly a közúti teher- és....
2025.02.01
A Lamborghini bejelenti: Maurizio Leschiutta a motorsport új vezetője – írja honlapján a német....
2025.02.01
A Vizionári nevű online diszkusszió során a szakértők számos kérdéssel foglalkoztak a biztosítási....
2025.02.01
Kamion, trélert vontató mikrobusz és személyautó ütközött az M5-ös autópályán, melynek....
2025.02.01
Ambiciózus növekedési célok 2025-2027 között.   ..
2025.02.01
Márciusban újult meg, amikor egy hamarosan érkező új Volkswagen bemutatóján Golfokat vezettem,....
2025.02.01
Nem túlzás kijelenteni, hogy az immáron Magyarországon is harmadik (a kivonásokkal tisztított....