NNG
A most induló kurzus „Optimalizálási problémák és algoritmusok a navigációban ” címmel fut majd az egyetemen és összesen 24 diáknak ad lehetőséget arra, hogy az NNG szakembereitől, első kézből szerezzenek naprakész gyakorlati tudást a témában.
Az órákat a vállalat részéről Lévai Balázs tartja, aki maga is a Szegedi Tudományegyetemen végzett a Természettudományi és Informatikai Karon. Balázs a kurzus elméleti részéért felel majd, a gyakorlati oktatásba pedig több NNG-s kolléga is besegít.
A kurzus során a hallgatók megismerik az útvonaltervezés módszertanait és az alapvető algoritmusokat, a navigáció területén legfontosabb fogalmakat, és az iparág számára legnagyobb kihívást jelentő problémákat is.
- A hosszútávú célunk az, hogy aktívan részesei legyünk a helyi szakmai közösségek életének és tudásunkkal támogassunk az egyetemet. Számunkra nagyon fontos, hogy jól képzett szakemberek kerüljenek ki az egyetemről, akikkel a későbbiekben gyakornokként vagy munkatársként is számolhatunk- mondta Fritz Zsombor az NNG Szegedi fejlesztő központjának vezetője.
A Szegedi Tudományegyetem kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a térség meghatározó vállalataival olyan kapcsolatot építsen ki, amelynek segítségével a hallgatók valóban értékes, használható tudást kapnak az egyetemen. A tananyag kialakításában ezért figyelembe veszik a munkáltatói igényeket is.
- Az SZTE Informatikai Intézete örömmel ad teret az informatikai cégek felől érkező igényeknek, amelyek a képzések anyagának kiegészítését, megújítását célozzák. Ennek megfelelően a kötelező tárgyakon kívüli, szabadon választott előadás kategóriában, illetve speciálkollégiumként számos új kurzust vezettünk be. Ezek népszerűsége nagy a hallgatóink körében, és örömmel fektetünk be energiát ezek átvételére, a képzésünkbe való hosszabb távú beillesztésre is - mondta Csendes Tibor, a SZTE Informatikai Intézet vezetője.
Az NNG Kft.-ről
Az NNG a globális járműipar számára fejleszt élvonalbeli navigációs megoldásokat, melyeknek, alapja a cég NavFusion Platformja: ez az autó rendszerébe szervesen illeszkedve a műszerfalba épített navigációt és a felhőalapú szolgáltatásokat kombinálja, okostelefonos támogatással. Célja, hogy az autógyártók számára olyan márkafüggetlen, és teljes mértékben személyre szabható megoldásokat fejlesszen, amelyek jelentősen javítják a legszűkebb értelemben vett vezetési élményt, emellett pedig biztonságosabbá és interaktívabbá teszik a járművet, és maradéktalanul kiszolgálják a sofőr egyéni igényeit is.