debreceni egyetem
A cég közleménye szerint hónapokig tartó tervezés után a labor kivitelezése két hónapot vett igénybe. A laboratórium célja, hogy a mérnökhallgatók számára modern, interaktív tanulási környezetet teremtsen, amelyben a legújabb technológiákat és ipari elvárásokat ismerhetik meg. Egyidejűleg húsz hallgató tervezhet itt élelmiszeripari gépalkatrészeket, amit az okostábla segítségével 3D formátumban tudnak megjeleníteni - ismertették.
Fotó: Debreceni Egyetem
A létesítmény felszereltsége – egyebek között ergonomikus munkaállomások, számítógépes tervezőállomások, speciális mérőeszközök és okostábla – hozzájárul a hallgatók szakmai fejlődéséhez és gyakorlati tudásuk elmélyítéséhez.
A hallgatóknak lehetőségük van szabadon választható Krones tantárgy felvételére, az új laboratórium lehetőséget biztosít arra, hogy a legújabb technológiákon keresztül ismerkedjenek meg a valós ipari folyamatokkal, miközben a Krones Hungary aktív szerepet vállal a mérnökutánpótlás képzésében - közölték.
Egyidejűleg a labor helyszínt biztosít az egyetem és a vállalat közös kutatás-fejlesztési projektjei számára is. A Krones első Németországon kívüli európai egységeként szolgáló debreceni üzemében 2019-ben indult a termelés.
A déli ipari park első beruházásaként, mintegy 15 milliárd forint értékű zöldmezős projekt keretében felépült telephelyen a legújabb technológiával folyik az egyedi gépek és rendszerek előállítása, elsősorban a vállalat európai partnerei számára. A 40 ezer négyzetméteres gyártócsarnok mellett egy mintegy ötezer négyzetméteres, négyszintes irodaépület is létesült.
A Krones Hungary Kft. jelenleg 800 munkavállalót foglalkoztat Debrecenben. Nyilvánosan elérhető 2023-as beszámolója szerint a táraság nettó értékesítési árbevétele 107,73 millió euró volt az előző évi 103,69 millió euró után, 2023. évi 3,170 millió eurót tett ki a 2022-es 703 ezer euró után.