magyar fejlesztés
Fotó: GANZ KK
A Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból 796 millió forint támogatást kapott a projekt, amely nemzetközi szinten is jelentős innováció, és összköltsége 1,1 milliárd forint – írták.
Tájékoztatásuk szerint a töltőrendszer képes arra, hogy a megfelelő módon parkoló járműveket azonosítsa, kiválassza a töltőcsatlakozást és azt robotkarjával csatlakoztassa, majd le is válassza azt a járműről, emberi kéz érintése nélkül. Mivel egy töltőkonténer egyszerre akár négy jármű kiszolgálására is alkalmas, a rendszer jól hasznosítható arra is, hogy az azt használó cégek optimalizálhassák a töltési időt energiarendszerük sajátosságainak megfelelően. Vagyis akkor töltsenek, amikor az a leggazdaságosabb számukra.
A projekt legfontosabb eredménye a nem optimális fényviszonyok közötti formafelismerés: a fekete töltési nyíláson egy háttérbe olvadó forma, a töltőaljzat felismerése. Bár különböző robotkarok elérhetők már a piacon, enélkül a technika nélkül a töltőcsatlakozót mozgató robotkar nem lenne programozható – közölték, hozzátéve, hogy erre a mechanizmusra nemzetközi oltalmat is bejegyeztettek.
Tájékoztatásuk szerint nem csak a komplett készterméket, de annak egyes moduljait is külön-külön értékesítenék, amivel lerövidíthető a beruházás megtérülési ideje. A várható bevételekről azonban nem kívántak tájékoztatást adni.
A Ganz KK száz százalékban magyar tulajdonban lévő társaság. A cég által gyártott kisfeszültségű villamosipari kapcsolókészülékek a villamos energia termelésében, elosztásában, a gép-, építő- és vegyiparban, a mezőgazdaságban és a háztartásokban vezérlő- és védőelemekként használatosak.
A nyilvános adatok alapján 2023-ban a GANZ KK Kft. nettó árbevétele 3 milliárd forint, adózott eredménye 11,9 millió forint volt. 2022-ben nettó árbevétele 2,4 milliárd forint, adózott eredménye 147 millió forint volt.
MTI
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!