Mercedes-Benz Kecskemét
A helyi általános iskolákból érkező vendégeket a gyár saját, duális képzésben résztvevő tanulói köszöntötték és vezették körbe a csarnokban. Az iskolások a látogatás során megismerkedtek a Mercedes-Benz képzéseivel. Kötetlenebb és közvetlen hangulatban telt a találkozó, hiszen a vendéglátók is hasonló korosztályból származtak, mint a vendégek. A tanulók a Mercedes-Benz diákjaival együtt készítettek el egy-egy zseblámpát. A lámpa összeszerelésével fejlődött kézügyességük, alapvető elektronikai ismereteket tanultak, forrasztottak, többéle szerszámmal megismerkedtek, csavaroztak.
Kovács János, Tóth Árpád és Barna Norbert szakmai vezetők eközben még az ő iskolaidejükben tartott rendhagyó technika órákról meséltek: „A korábbi gyakorlatorientált technika órák világát szeretnénk újra megmutatni a diákoknak, hiszen egy videón keresztül nem jön át, hogy az ember saját kezével mire képes.”
Kovács János, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. duális képzésért felelős osztályvezetője hangsúlyozta: „A Mercedes-Benz gyár azért csatlakozott a rendhagyó technika óra projekthez, mert szeretnénk népszerűsíteni a szakmunkás képzést és a programon keresztül elményt kínálni az iskolásoknak. Örömmel tapasztaltuk persze azt is, hogy a diákok annyira élvezték a közös munkát, hogy a generációjukra jellemző módon, közösen posztoltak a social media felületeken.”
Hozzátette, hogy a vállalat idén ősztől olyan nyílt napokat szervez, amelyek a végzős általános iskolásoknak mutatják be a Mercedes-Benz kecskeméti gyárát. Azonban nem csak a diákoknak, hanem a szülőknek is lehetőséget biztosítanak, hogy megismerjék az oktatási központot és a Mercedes-Benznél tanulható szakmákat.
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. tíz éve, 2009-ben hozta meg stratégiai döntését a duális szakképzés bevezetéséről. A hároméves szakképzés a Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán, illetve Gáspár András Szakgimnáziumával és Szakközépiskolájával együttműködve gépjárműmechatronikus, mechatronikus-karbantartó és járműkarosszéria előkészítő, felületbevonó szakokon indult el, amely később tovább bővült szerszámkészítő, illetve automatikai berendezés karbantartó szakmával, amely egy egyéves ráépülő képzés.
Az idei évben a négy szakmában több mint 200 fiatal kezdte meg tanulmányait – köztük több lány is – az októberben átadott Mercedes-Benz Academy Kecskemét oktatási központban.
A Mercedes-Benz kecskeméti gyára
A kecskeméti Mercedes-Benz gyár jelenleg mintegy 4.700 munkatársat foglalkoztat. 2018-ban több mint 190.000 Mercedes-Benz kompakt autót állítottak elő. Első modellként 2012-ben a Mercedes-Benz B-osztálya gördült le a szalagról. Ezt követte 2013-ban a négyajtós kompakt CLA kupé, majd 2015-ben a CLA Shooting Brake. Ez utóbbi két modellt az egész világon kizárólag Kecskeméten gyártják. 2018 májusa óta az új A-osztály egészíti ki a magyar gyártóhelyszín termékpalettáját, 2019 februárjától pedig a CLA Coupé új generációját is itt gyártják.