Tömegközelekedés
Fotó: BKK
Egyre nagyobb teret hódítanak a digitális jegy- és bérletvásárlási megoldások a fővárosi közösségi közlekedésben. Ebben a folyamatban jelentős szerepet játszik a BKK saját fejlesztésű alkalmazása, a BudapestGO, amellyel a gyors és egyszerű vásárlás mellett egyetlen felületen lehet integrált utazást tervezni nemcsak a BKK, hanem akár a MÁV-csoport vonat-, HÉV- és buszjárataira történő átszállásokkal. Az utazástervezés funkció azért is népszerű, mert kiszámíthatóvá teszi a közösségi közlekedés használatát. A használók igényei alapján fejlesztett új funkciók is nagyban hozzájárulhatnak a BudapestGO sikeréhez.
Az applikáció lassan három éve könnyíti meg a Budapesten közösségi közlekedést használók mindennapjait, folyamatosan növekvő érdeklődést kiváltva. Tavaly decemberben minden eddiginél többen, négyszázezren vásároltak az alkalmazásban, és az új vásárlók száma is rekordot döntött, így idén januárra elérte a hárommilliót a BudapestGO-ban regisztrálók száma.
Az alkalmazást rendszeresen közel másfél millióan használják havonta, összesen pedig már hétmillió letöltést generált. Emellett a BKK ügyfelei eddig összesen több mint 26 millió jegyet és bérletet vásároltak digitálisan, és több mint 122 millió útvonalat terveztek meg a BudapestGO-ban.
Tavaly decemberben a BKK egy új funkcióval tovább egyszerűsítette a digitálisbérlet-használatot. A „felszállok gomb” a „metró” gomb továbbfejlesztése felszíni járművekre, melynek köszönhetően a bérleteseknek egyszerűbb és gyorsabb elsőajtós buszra vagy trolira szállni, mert nincs szükség kódbeolvasásra.
A BKK ügyfelei körében hamar népszerű lett az új funkció: a bevezetéstől számított egy hónap alatt több mint ötvenezer ügyfél próbálta ki, napi szinten pedig több mint tízezer ügyfél használja, jellemzően naponta egy-két alkalommal.
A fejlesztés a Budapest-bérletek, a Pest vármegye- és országbérletek, valamint napijegyek használata esetén könnyíti meg a felszálláshoz szükséges mozgó ábra gyors bemutatását. A bérleteket csak akkor kell felmutatni, ha azt az ellenőr kéri a metróbejáratnál, vagy az adott járaton elsőajtós felszállás van érvényben. Mindazonáltal az eseti jegyeknél – mint például a vonaljegy, amelyet minden esetben érvényesíteni kell – továbbra is kódbeolvasásra van szükség a jegyérvényesítéshez, azaz a mozgó ábra előhívásához. A „felszállok” gombot a fővároson belül a BKK-járatokon mellett a MÁV-csoport autóbuszjáratain is lehet használni.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!