Magyar Borok Útja Rallye
A hét történelmi első osztályú dűlő gazdagságát ötvöző 85 ha-os birtok központja Bodrogkisfaludon, a Várhegy-dűlőben épült fel az 1867-ben megjelent Tokaj-Hegyalja Albumban is szerepelő uradalmi présház átalakításával, melyhez ma már egy organikus stílusban épült, modern, gravitációs rendszerű borászat is csatlakozik, tökéletesen tükrözve a hagyományok és a korszerű modernitás együttélését a világörökségi tájban.
A Patricius Szőlőbirtok madártávlatból
A Patricius szakemberei vallják, hogy a bor minőségét alapvetően meghatározza a szőlő minősége, ezért igyekeznek a termőhelyben lévő potenciált a lehető legalaposabban kiaknázni. Ennek egyik kulcseleme a termés mennyiségének korlátozása, mely a metszés, a hajtásválogatás és a zöld szüret és a terméstöbblet nyári leválogatása útján történik. A feldolgozás után dűlőszelektáltan pincéikbe kerülő tételekből gondos borászati munkával nevelik boraikat, amelyek követik dűlőik gazdag adottságait.
A Patricius Pincészet palettáján a hagyományos tokaji szőlőfajtákból – furmint, hárslevelű, sárga muskotály – készült aszúk, késői szüretek és száraz borok szerepelnek. A termőhelyek sokszínűsége, az alapkőzet, a talaj és a mikroklíma változatossága a borokban jól nyomon követhető. Az egyes tételek házasításakor a komplexitás, a harmónia elérése a fő szempont, kiváló évjáratokban a legkiemelkedőbb dűlők termését dűlőszelektáltan hozzák forgalomba.
Ez valóban a magyar borok útja
A jubileumi Rallye birtoklátogatással egybekötött kóstolója során a versenyzők megtekinthetik a ritkaságszámba menő szőlőfajtákat is bemutató szőlőfajta-gyűjteményt. A szőlő útját követve bepillantást nyernek a gravitációs feldolgozóba, ahol megismerhetik a borkészítés folyamatának egyes szakaszait. A túra során a „borutazók” tájékoztatást kapnak a Tokaji Borvidék történelméről, a termeszthető szőlőfajtákról, a tokaji borok típusáról és készítésük módjáról, a kádármesterség hagyományait bemutató pincemúzeumban pedig betekinthetnek Tokaj műhelytitkaiba. Fentieken túl a Patricius birtokon lehetőség van dűlőtúrára, bor-piknikre, tokaji sajt-, lekvár és- bon-bon- különlegességekre hangolt borkóstolókra is a Tokaj-hegyre és a Bodrog-ártérre néző borházban és borteraszon. A Vinotéka egész héten várja a borkedvelőket a hagyományos tokaji borkülönlegességek mellett, reduktív és fahordós érlelésű száraz borokkal, pezsgővel és a méltán híres kései szüretelésű „Katinkával”.
Ez a látvány fogja fogadni a verenyzőket
A Magyar Borok Útja Rallye-val kapcsolatos hírekkel és érdekességekkel kapcsolatban naprakész lehet, aki figyelemmel kíséri a rendezvényt az Autószektor külön a versenynek szentelt kiemelt rovatában, illetve a rendezvény Facebook oldalán.