Teszt
Kép és szöveg: Horváth Miklós
Az 5-ös széria platformjára épült és a zászlóshajó (7-es széria) külső méreteihez közel álló négyajtós kupé esetében hibát keresni badarság. Letisztult elegancia és időtálló dizájn veszi körül a BMW-től megszokott műszaki tartalmat, ami cseppet sem lehet meglepő egy olyan autóban, ahol a stílust a felső-középkategóriás ötös fölé pozícionálták, a kifinomultságot pedig a 7-es sorozat szintjére. A hatos széria kabrió és kupé változatánál is használt platform lehetővé tette, hogy 113 mm-rel nagyobb legyen a Gran Coupé tengelytávja, ami meglepően kevésnek hangzik, mindenesetre elégnek bizonyult ahhoz, hogy plusz két ajtót kapjon a karosszéria.
Sokak szerint csak egy laposabb, szélesebb 5-ös a négyajtós Gran Coupé, viszont ez a vélekedés nyomban megdől, ha feltárjuk az ajtókat. H/Sz/M (mm): 5007/1894/1393, tengelytávja 2968 mm-es. Még több kép a galériában!
Ezzel a kasztniformával 2012-ben mutatkozott be először a bajor márka a genfi autókiállításon, nyolc évvel azután, hogy a Mercedes piacra dobta a CLS-t, amit a Porsche Panamera követett 2009-ben, majd az Audi A7 (2010) következett. Így igencsak magasra tett lécet kellett megugrania a kék-fehér emblémásoknak, hiszen utolsóként kezdték, de jelen pillanatban az első helyen állnak ebben a szegmensben. Talán már nem újdonság, hogy a 2015-ös esztendő a BMW fennállásának legeredményesebb éve volt a több mint 1,9 millió darabos globális jármű eladással. A modell mixben valószínű, hogy a 6-os Gran Coupé nem a húzómodell kategóriát képviseli, ennek ellenére a 2012-es bevezetése óta eladott 80 ezret meghaladó darabszámmal maga mögé utasította a két német riválist.
xDrive nélkül 1 millió forinttal olcsóbb és egy kicsit több a lehetőség a játékra, bár nem illik hozzá a kilinccsel előre autózás
Egyébként a BMW ezt a sereghajtó pozícióját azzal kompenzálta, hogy minden kategóriába bedobott egy kupésított formát, így lett az egyesből 2-es, a középkategóriás hármasból 4-es és az ötös limuzinból 6-os, valamint az X-es modellek sem maradtak érintetlenül, hiszen az X6 mellett 2015-től már X4-es is szerepel a felhozatalban. És még koránt sincs vége a sornak, ugyanis a legfrissebb jelentések szerint 2020-ig megjelenik a piacon a 8-cal kezdődő zászlóshajó is, ami páros szám lévén, nem csak egy 7-est helyettesítő nagyautó lesz. Egy szó, mint száz, úgy tűnik keresleti és kínálati oldalon is nagyon rákaptak a kupék ízére mindenütt.
A konyak színű bőrkárpit fekete díszítéssel széria, a fűthető kormányért (89.900 ft) és a Soft-Close ajtócsukásért már (226.300 ft) felárat kell fizetni
Ha visszatekintünk az autótörténelemre, jól látszik, hogy ez a kasztniépítési iskola leginkább a britekre volt jellemző, amit a második világháború előtti és utáni években egyre gyakrabban átvettek a németek is. Jelen pillanatban pedig ők uralják ezt a szegmenst, (Lásd. Volkswagen csoporthoz tartozó Bentley-k, vagy a BMW Group-hoz tartozó Rolls-Royce kínálatát) hiszen az elnyújtott tengelytávú, hosszú orrú és kupé formájú kasztniforma újra reneszánszát éli, és a bajorok valami nagyon különleges érzékkel lovagolják meg ezt a hullámot.
A cikk folytatásához kattintson ide!