mobilitás

A jövő mobilitását mutatja meg Toyota

2018.02.02.

A robotika, az autonóm járművek, a jármű-jármű és a jármű-infrastruktúra közötti kommunikáció mellett a mesterséges intelligencia fejlesztése és a jövőkutatás területén is élen járó Toyota a 2018-as CES informatikai kiállításon mutatta be új mobilitási ökoszisztémáját.

Az e-Palette Társulás a Toyota Globális Mobilitási Szolgáltatási Rendszerplatformja révén fejleszt előremutató jármű- és mobilitási szolgáltatásokat üzleti alkalmazásokhoz, míg az e-Palette tanulmányautó egy teljesen önvezető, elektromos jármű lesz, nyílt forráskódú vezérlési interfésszel, ami lehetővé teszi a partnervállalatok számára saját önvezető rendszerük telepítését. A bevezetésben partnerként rész vesz az Amazon, a DiDi, a Mazda, a Pizza Hut és az Uber is.



A Toyota világszintű elnöke, Akio Toyoda bejelentette egy új, mobilitási szolgáltatásokra vonatkozó üzleti társulás létrejöttét, emellett pedig bemutatta az e-Palette tanulmányautót, amit arra terveztek, hogy megfeleljen a jövő multimodális fuvarozási és üzleti alkalmazásainak. Az e-Palette működését az alábbi videó mutatja be: https://www.youtube.com/watch?v=bniK9Eqgnw4

- Az olyan technológiák, mint az elektromos hajtás, a kommunikáló és önvezető autók jelentős fejlődésével az autóipar egyértelműen az eddigi legdrámaibb változás korába lépett. A Toyota továbbra is elkötelezetten törekszik az egyre jobb autók megalkotására. Ám ugyanilyen fontos, hogy olyan mobilitási megoldásokon is dolgozzunk, amelyek mindenkinek kellemesebbé varázsolják az életét, és mindent megteszünk azért, hogy társadalmunk folyamatosan jobbá váljon a következő száz évben, és azután is. Ez a bejelentés komoly lépést jelent a fenntartható mobilitás felé vezető utunkon, azt mutatva, hogy a hagyományos személyautóktól és haszongépjárművektől olyan új értékek létrehozása felé lépünk tovább, mint például az ügyfeleinknek nyújtott szolgáltatások – fogalmaz Akio Toyoda.



A CES-en bemutatott új e-Palette Társulás a Lexus prémium márkát is jegyző Toyota szabadalmaztatott Mobilitási Szolgáltatási Platformjának (MSPF) segítségével fejleszti a kapcsolódó mobilitási szolgáltatások palettáját és egy rugalmasan használható, ilyen célra tervezett járművet. Az új társulás széles alapokon nyugvó hardver- és szoftvertámogatási ökoszisztémát hoz majd létre, azzal a céllal, hogy segítsen a vállalatoknak a fejlett mobilitási technológia hasznosításában ügyfeleik jobb kiszolgálása érdekében.

A bevezetésben részt vevő partnerek között ott van az Amazon, a DiDi, a Mazda, a Pizza Hut és az Uber, akik együttműködnek a jármű tervezésében, az alkalmazási koncepciók kidolgozásában és a jármű tesztelésében is. Rövid távon a Társulás az új e-Palette tanulmányautó kifejlesztésére összpontosít majd, amit szintén a CES-en mutat be a Toyota.



A tanulmányautóban a Toyota egyik elképzelése, az Szolgáltatásként Alkalmazott Önvezető Mobilitás (Autono-MaaS) jelenik meg. Ezt a teljesen önvezető, elektromos hajtású járművet (BEV) úgy tervezték, hogy egyedi átalakíthatóságának köszönhetően a vállalkozások széles körében alkalmazható legyen Mobilitás Szolgáltatásként (MaaS). Az e-Palette koncepció jól mutatja a Toyota folyamatos elkötelezettségét a partnerkapcsolatok és rugalmas megoldások mellett.Az autót felhasználó vállalkozások nemcsak a Toyota MSPF-en keresztül nyújtott szolgáltatásokat élvezhetik majd, hanem az e-Palette tanulmányautó nyílt forráskódú vezérlési interfészét, illetve szoftveres eszközeit is, amelyek lehetővé teszik számukra saját önvezető rendszerük és járműmenedzsment-technológiájuk telepítését. A partnervállalkozás önvezető rendszerének telepítését követően a Toyota ‘Őrangyal’ technológiája szolgál majd biztonsági hálóként, garantálva a rendszer megfelelő működését.



Az üzleti szereplők számára kifejlesztett mobilitási hardverek és szolgáltatások feltörekvő szolgáltatójaként a Toyota arra koncentrál, hogy új és vonzó megoldásokat dolgozzon ki partnerei számára, amelyek segítenek nekik az értéklánc kibővítésében és ügyfeleik életének megkönnyítésében. Az e-Palette Társulás a Toyota MSPF képességei révén új ökoszisztémát épít majd fel a mobilitás-alapú vállalkozások számára. A 2016-ban bemutatott MSPF egy, a Toyota által kialakított keretrendszer a kommunikáló járművek sokoldalú alkalmazására, ami a járműlízingtől és biztosítástól kezdve a flottakezelésig és a big data szolgáltatásig minden, a MaaS támogatásához szükséges szolgáltatást biztosít.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.05.02
Egy nem mindennapi, 2021-es felvételt kapott a Bpiautósok egy olvasójától. ..
2024.05.02
A magyarországi használtautó-piacon jelenleg az élen még a korábbi évtizedek hagyományosan erős....
2024.05.02
A nagyobb akkumulátorkapacitásnak és a frissített regeneratív fékezőszoftvernek köszönhetően....
2024.05.02
Pekingben mutatta be 1000 km-es hatótávú Shenxing PLUS elektromosautó-akkumulátorát a vállalat. ..
2024.05.02
A Continental technológiai vállalat stratégiai partnerséget kötött a müncheni székhelyű vállalattal....
2024.05.02
Szegmensén túlmutató hely- és funkciókínálattal borítja rá az asztalt a kis szabadidőautók piacára....
2024.05.02
Május 10-én, a Mentők napján megemlékezést és ünnepet tart az Országos Mentőszolgálat. ..
2024.05.02
Nemrég egy illegálisan és nem hétköznapi módon tuningolt Suzuki Swift tulajdonosát igazoltatták a....
2024.05.02
A videó elején látszik, hogy egy kamion előzése okozza a torlódást, az autósoknak pedig nem....
2024.05.02
Egy új felszereltségi szinttel, valamint általában gazdagabb felszereltséggel kerül forgalomba a....