rendőri intézkedés
Ezért nyaralás előtt tanácsos tájékozódni a helyi közlekedési szabályokról. Az ÖAMTC – Osztrák Autóklub - nagyon alaposan szemügyre vette a helyzetet, és áttekintést készített az egyes országok büntetéseiről. "Ami otthon tabu, annak külföldön is annak kell lennie" - tanácsolja Verena Pronebner, az ÖAMTC ügyvédje. Hangsúlyozza: "A közúti biztonság érdekében az utazóknak feltétlenül be kell tartaniuk a helyi szabályokat."
Ittas vezetés: "Az alkoholos vezetés drasztikus következményekkel járhat" - figyelmeztet a klub szakértője. "Olaszországban, ha a sofőrt legalább 1,5 ezreléken kapják, a járművet akár el is kobozzák - feltéve, hogy a sofőr és a tulajdonos azonos." Aki 1,2 ezrelékkel közlekedik Spanyolországban, három hónap börtönbüntetéssel sújtható.
Általánosságban elmondható, hogy az alkoholhatár (általában 0,5 az EU legtöbb országában) túllépése esetén fennáll a magas bírságok kockázata - Németországban, Olaszországban és Spanyolországban ez 500 euró vagy annál nagyobb.
Biztonsági öv nélkül: Ha nem viseli a biztonsági övet, akkor Spanyolországban legalább 200 eurós pénzbírságra kell számítania. Görögországban a hiányzó öv 350 euróba kerül.
Telefonálás a volánnál: "Bárki, aki kihangosító nélkül telefonál vezetés közben, komoly bírságokra számíthat. Franciaországban például legalább 135 euró, Olaszországban 165 euró, Spanyolországban pedig legalább 200 euró" - mondja az ügyvéd.
Túlzott sebesség: A sebességkorlátozások megsértése esetén is mélyen be kell nyúlni a pénztárcába. A 20 km / h túllépés Olaszországban legalább 175 euróba kerül (éjszaka még harmadával is többel), Svájcban pedig ennek megfelelő 165 euróba.
Piros lámpa: A piros lámpán áthajtás büntetése Németországban 90 és 360 euró között mozog. Szlovéniában a bűncselekmény 300 euróba, Svájcban pedig kb. 225 euróba kerül.
Helytelen parkolás: "Ha nem megfelelően parkolja le járművét, egyes országokban nem lehet olcsón megúszni. A helytelen parkolásért Spanyolországban akár 200 euró, Magyarországon pedig körülbelül 275 euró pénzbírságot szabhatnak ki" - magyarázza az ÖAMTC szakértője. "Nem csak engedély nélküli helyeken történő parkolás, hanem jegy nélkül is drága lehet.
Ha gyorsan megfizeti a bírságot, spórolhat
"Ha jogsértés történt, akkor a" legolcsóbb "módszer a megúszáshoz a helyszíni bírság befizetése vagy a lehető leggyorsabb átutalása" - mondja az ügyvéd. Egyes országokban jelentős kedvezményeket biztosítanak, ha gyorsan fizet. Spanyolországban, ha a bírságot 20 napon belül megfizetik, az összegnek csak a felét kell fizetni. Olaszországban 30 százalékos kedvezmény lehetséges, ha öt napon belül fizetik be - ha viszont a bírságot 60 napon belül nem fizetik be, a fizetendő összeg megduplázódik.
"A közlekedésbiztonsággal kapcsolatos jogsértésekkel szemben az EU-n belüli tulajdonosadatok optimalizált cseréjének köszönhetően hatékonyabban indítanak eljárást. Ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni a külföldi parkolójegyeket" - tanácsolja Pronebner. Lehetséges, hogy a büntetést akkor hajtják be, amikor ismét felkeresi az adott országot.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!