autó kereskedelem
A kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) 7 százalékkal, 35,7 millió forinttal 509 millió forintra csökkent az előző év azonos időszakához képest.
Az AutoWallis eredményét az első negyedévében egyszeri tételek rontották, köztük a csoport két leányvállalatának telephelyéről mintegy 250 millió forint nyilvántartási értékű, jogellenesen eltulajdonított eszköz, melyből 158 millió forint veszteség az első negyedévet érintette.
Egyszeri tételek nélkül az EBITDA 23 százalékkal 667 millió forintra, a teljes átfogó eredmény 35 százalékkal 156 millió forintra növekedett volna - írták a jelentésben.
Az első negyedévben a társaság belföldi értékesítése 21 százalékkal, a nemzetközi értékesítés 1 százalékkal, míg az autóipari szolgáltatói üzletág árbevétele 13 százalékkal bővült.
(a kép illusztráció)
Ormosy Gábor, a társaság vezérigazgatója az MTI-nek küldött közleményben kiemelte, hogy a koronavírus-járvány rövidtávon ugyan kedvezőtlenül hat a piaci szereplőkre, de továbbra is tartható az AutoWallis stratégiájában meghirdetett cél, mely szerint 2024-re organikus és akvizíciós úton 130 milliárd forint fölé emelkedhet az árbevétel.
Az AutoWallis Nyrt részvényeit a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzik. A részvény keddi záróára 77,90 forint volt, a papír éves legmagasabb árfolyama 136,50 forint, a legalacsonyabb 51,20 forint.
A csoport tagjai közé tartozik a Wallis Automotive Europe, a Wallis British Motors, a Wallis Motor Pest, a Wallis Motor Duna, valamint a Wallis Autókölcsönző. A csoport által képviselt márkák között vannak a BMW személyautók és motorkerékpárok, a MINI, az Isuzu, a Jaguar, a Land Rover, a Maserati, a Ssangyong, a Saab alkatrészek utánpótlása és a Sixt rent-a-car, melyek közül a BMW a prémium autópiacon, míg a Sixt az autókölcsönző piacon foglal el domináns pozíciót.(mti)