rally
A nevezés megnyílt, és a szervezők elvárásait felülmúlja a verseny iránti érdeklődés a topcsapatok és az amatőrök részéről egyaránt. A szervezők megragadták az alkalmat, és elárultak néhány érdekességet a pályabejárás kínai részéről, amely a tervek szerint április elején kezdődik majd el.
Emellett természetesen örömmel látták, hogy Közép-Európa legjobb versenyzői elfogadták meghívásukat a prezentációra. Itt volt a magyarok közül Szalay Balázs, Liszi László, Fazekas Károly és Kovács Miklós, de ugyancsak eljött a cseh Miroslav Zapletal és Zdenek Porizek, valamint a bolgár Peter Cenkov is. Mindannyian biztosították érdeklődésükről és elkötelezettségükről a média képviselőit, és azt is leszögezték, velük is találkozhatunk majd a Silk Way-táborban, júliusban.
– Nagyon várom a Silk Way Rallyt és nagyon sokat várok tőle mind eredményben, mind pedig kalandban. Ezen a versenyen értük el pályafutásunk egyik legjobb nemzetközi eredményét – a 2012-es második hely örök emlék marad számomra, ráadásként mindig is vágytam rá, hogy egyszer Kínában autózhassak, mert ott még nem voltam, és most ez is összejön. A hírek szerint komoly ellenfelek és nagy kihívások várnak ránk a Silk Way Rallyn, amely iránt az egész világról hatalmas az érdeklődés, külön öröm, hogy Kelet-Európából, hazánkból és a környező országokból is sokan leszünk – nyilatkozta Szalay Balázs, a Silk Way Rally 2012-es második helyezettje.
A verseny rajthelyszíne: Moszkva
Először is politikai központ, másodszor Oroszország fővárosa évszázadok óta. Moszkva az európai kontinens legnagyobb városa, és elképesztő építészeti örökséggel büszkélkedhet, amelyet az évszázadok során a történelmi hatások formáltak olyan gyönyörűvé, amilyen ma.
2016-ban a Silk Way Rally a moszkvai Vörös térről rajtol, Európa legnagyobb erődje, a Kreml mellől. A Vörös teret 1974-ben lezárták a közúti forgalom elől, a Silk Way Rally tehát indulói különleges bánásmódban részesülnek, hiszen a téren gurulhatnak át a rajtdobogón a Kreml falai előtt, amelyek maximális magassága eléri a 19 métert. Az erőd 1488 és 1516 között épült Moszkvában, és vöröses-lilás színéről kapta a nevét a Vörös tér. Történelmi leírások és fotók azonban alátámasztják, hogy a falak a huszadik század elejéig valójában fehérek voltak.