halálos baleset

Videón a halálos baleset: egy kamion teljes sebességgel belehajtott az útkarbantartók járműveibe

2024.02.01.

A rendőrség vizsgálja annak a tragikus kimenetelű közúti balesetnek a körülményeit, amely kedden történt a D1-es autópályán Nagyszombatnál, Trencsén irányába. Az esetet rögzítette egy biztonsági kamera - írja a magyar nyelvű szlovák hírportál, a parameter.sk.

A felvételen látni, ahogy a kamion sofőrje egyáltalán nem reagált az útkarbantartók teherautójának hátulján elhelyezett nyílra, amely sávváltásra figyelmeztet. Ezt követően a kamion teljes sebességgel nekiütközött a teherkocsinak, majd az előtte álló Fiat Ducatónak és egy másik járműnek.

A videót a képre kattintva nézheti meg. Fotó: Facebook

A baleset során elhunyt a kamion 48 éves bosnyák sofőrje. Az útkarbantartók három munkása sérüléseket szenvedett, ők az eset idején szerencsére a szalagkorláton túl tartózkodtak. Mindegyiküket kórházba szállították, előzetes megállapítások szerint több mint hét napig gyógyuló sérüléseket szenvedtek.

A járműveken keletkezett kárt több mint 44 ezer euróban határozták meg, míg a szalagkorláton több mint 5 ezer eurós kár keletkezett. Hogy a kamion sofőrje miért nem reagált az ütközés előtt, egyelőre nem tudni. A rendőrség halálokozás és testi sértés ügyében indított vizsgálatot.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.03.17
Manapság egyre kisebb motorokból próbálnak egyre nagyobb hatékonyságot elérni, de mindig szempont a....
2025.03.17
Üzemanyagtilalom a régi autóknak: Az indiai benzinkutak kamerái képesek lesznek érzékelni a régi....
2025.03.17
A kínai BYD hétfőn bemutatta az elektromos járművek (EV) továbbfejlesztett, 1000 voltos....
2025.03.17
A március eddig a villamosítás jegyében telt a Toyotánál, a bemutatott újdonságokkal azonban még....
2025.03.17
Tessék mondani, az akkumulátorról meg tudják mondani, milyen állapotban van? ..
2025.03.17
A pontszámok alapján a 2,9 érték alatti abroncsokat a német autóklub melegen ajánlja, viszont a....
2025.03.17
Az M8 autópálya Dunavecse és Dunaújváros közötti szakaszán, az 1682 méter hosszú Duna feletti....
2025.03.17
Egy kamion és egy kisbusz ütközött össze az M5-ös autópálya 76-os kilométerszelvényénél, Kecskemét....
2025.03.17
Az LBX egy álruhás Toyota Yaris Cross, prémium kivitelben. A gyártómű úgy mondja, hogy a luxus....
2025.03.17
2026 végén indulhat el a Mars felé a SpaceX amerikai űripari vállalat Starship rakétája, amely....