Generali Csoport
1. Vezessünk felelősséggel! A nyári melegben, ha volán mögé ülünk, tartsuk szem előtt a zéró tolerancia elvét, még akkor is, ha jólesne egy alkoholos frissítő, amíg elérjük a vízpartot. A közúti balesetek esélyét a hőségben lassuló reflexek kellőképpen növelik, nem érdemes még többet kockáztatnunk az alkoholfogyasztással.
2. Mire figyeljünk a hőségben? A nyári forróságban lehetőség szerint teli tankkal és hibátlan műszaki állapotú kocsival induljunk útnak. Akár rövidebb, akár hosszabb út áll előttünk, mindig legyen nálunk elég innivaló, és igyekezzünk árnyékolni a kocsit. Ha klímát használunk, figyeljünk oda arra, hogy a berendezést a kórokozók ellen rendszeres időközönként tisztítsuk, így jól megérdemelt pihenésünket nem a légúti megbetegedések kezelésével kell majd töltenünk.
3. Veszélyes nyári viharok. A hőség figyelmetlenséget, fáradékonyságot okoz, ám a hirtelen jött nyári viharokkal is számolnunk kell. Ha leszakad az ég, rövid időn belül nemcsak az útviszonyok változhatnak meg teljesen, hanem a látótávolság is lecsökken. Kerüljük a túlzott sebességet, nehogy az autónk kormányozhatatlanná váljon. Ha mindez nem lenne elég, a kidőlő fák is veszélyt jelenthetnek a közlekedők számára.
4. Ne hagyjunk senkit a kocsiban! A hőségben mindenképpen figyeljünk arra, hogy senkit ne hagyjunk a bezárt autóban, még annyi időre sem, amíg fagylaltért állunk sorba. A gépjármű hőmérséklete ilyenkor percek alatt megemelkedik, ami rövid időn belül életveszélyessé válhat. Annak ellenére, hogy nyaranta több, rosszul végződő példát hallunk, a figyelmeztetések mellett is előfordul, hogy felhúzott ablakok mögött maradnak kisgyermekek vagy házi kedvencek.
5. Ha lassan vezetünk, tovább érünk! Az ORFK adatai szerint az idei első félévben is a gyorshajtás volt a balesetek első számú oka. Bár a gyorshajtás egyike azoknak a tényezőknek, amelyek egyáltalán nem függnek az adott évszak sajátosságaitól, a nyári hónapokban, a vízpartra sietve is tartsuk be a megengedett sebességhatárt.
+1 Ha már megtörtént a baj, akkor sincs minden veszve. Ha betartjuk a fenti szabályokat, még akkor is lehetséges, hogy rajtunk kívül álló okokból ér minket kár az utakon. Hogy ezekre az esetekre is bebiztosítsuk magunkat, érdemes a kötelező felelősségbiztosításon túl Cascot kötni. Így például egy nyári jégeső, egy váratlan műszaki hiba vagy egy lopáskár sem zavarhatja meg a nyaralásunkat.
A Generali a Biztonságért Alapítvány kiemelt figyelmet fordít a közlekedésbiztonságra, melyet például speciális, féktávolság csökkentő útszakaszok telepítésének támogatásával vagy az úthibák bejelentésére alkalmas, Kátyúvadász elnevezésű közösségi kezdeményezésével segít elő.