Kína

Jelentős növekedést vár Kínában a Volkswagen

2016.04.25.

Legalább hatszázalékos növekedést vár a Volkswagen az idén legfontosabb piacán.

A tavaly év végi trendfordulat óta a világ legnagyobb nemzeti autópiacán az idén ismét jól alakulnak a dolgok - ismertette Jochem Heizmann, a Volkswagen kínai piacért felelős igazgatója a hétfőn nyíló Pekingi Autószalon alkalmából adott interjúban. 

Az igazgató új modellekről, a beruházások növeléséről, egy "olcsó modell" bemutatásáról, valamint az elektromos modellek választékának növeléséről beszélt.     Jochem Heizmann szerint a kínai autópiac nagyjából a gazdasági növekedéssel megegyező ütemben bővül majd az idén, a Volkswagen célja pedig ezzel lépést tartani. A kínai kormány az idei évre 6,5 és 7,0 százalék közötti GDP-növekedést jelez előre. Heizmann rámutatott, hogy egyetlen más autópiac nem fog tudni az idén hasonló mértékű növekedést felmutatni, "ami mindenképpen bizakodásra ad okot". A Volkswagen csoport eladásai tavaly 3,4 százalékkal csökkentek Kínában.     

A hétfőn nyíló Pekingi Autószalon a szakma egyik legnagyobb seregszemléjévé nőtte ki magát. A május 4-ig nyitva tartó, 14 ország kétezer kiállítójának a termékeit felvonultató vásárra 800 ezer látogatót várnak. A vásár fő témái az elektromos mobilitás, a járműtechnológia digitalizációja, az autonóm navigáció, valamint a hálózatra kötött járműelektronika. 

A Volkswagen a dízelbotrány várható terheinek fedezetére a 2015-ös eredményből képzett 16 milliárd eurós céltartalék ellenére is kitart négy milliárd eurós idei kínai beruházási tervei mellett. A konszern átszervezése keretében pedig nagyobb önállósághoz jutnak a régiós központok - mutatott rá Jochem Heizmann, megjegyezve, hogy ez különösen a kínai üzletág szempontjából fontos, bár "nem hatalmi kérdésről, hanem felelősségről van szó".     

Kína a konszern életében játszott kitüntetett szerepe a jövőben csak erősödni fog - mondta Jochem Heizmann. A konszern fő márkája, a VW az idei első negyedévben adta el első alkalommal nemzetközi szinten minden második autóját Kínában. Miközben azonban a globális eladásai márciusban stagnáltak, Kínában hat százalékkal nőttek.  A dízelbotrány csekély nyomot hagyott a Volkswagen kínai üzletén, mivel csak 1950 autó volt érintett az ügyben - mondta az igazgató.     

A kínai piac vezető szerepre tett szert a jövő járműtechnológiájának a kifejlesztésében, a hálózatra kapcsolt járműelektronika, a digitalizáció, az autonóm közlekedés és az elektromos mobilitás terén. "Sokminden jóval gyorsabban halad előre Kínában, mint bárhol máshol a világon" - mutatott rá a Volkswagen kínai igazgatója. A konszern ezért fejlesztési kapacitásokat fog átcsoportosítani Kínába. "A puszta járműgyártásról át kell állni mobilitiási szolgáltatások nyújtására" - fogalmazott.     

Az elektromos mobilitás gyors ütemű kínai terjedése miatt a Volkswagen csoport az elkövetkező három-öt évben helyi pertnereivel együttműködésben gyártott tizenöt tisztán elektromos és hibrid autómodellt készül bemutatni. "Intenzíven" folyik emellett egy VW-márkájú olcsó modell, "Budget-Car" kifejlesztése is, kifejezetten a kínai piacra. A kínai autópiaci növekedés motorjának számító olcsó SUV kategóriában pedig a Volkswagen két új modellt fog bemutatni - jelentette be a Volkswagen kínai piacért felelős igazgatója, Jochem Heizmann.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.03.13
A HangZóna mai vendége Vágvölgyi Zoltán, a Salgótarjáni Civilekért Közhasznú Alapítvány közlekedési....
2025.03.13
A Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózattal együttműködve ....
2025.03.13
MG 4 alapokon, kompakt crossover méretekkel, a briteknél 15 millió alá árazva közelít felénk az....
2025.03.13
Székesfehérvár közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók, akik több embert kiemelnek a járműből....
2025.03.13
A Chery egyik Európába is exportált márkája tavaly berobbant a magyar piacra. Az Omoda 2024-ben pár....
2025.03.13
Ha csak 70 éves kor felett lenne szükség orvosi igazolásra Szlovákiában a jogosítvány megtartásához....
2025.03.13
A Volkswagen Haszonjárművek a 75 éves Bullit ünnepli. Ez Európa legrégebben gyártott haszonjárműve....
2025.03.13
Az elmúlt napokban fokozatosan 3-4 centtel csökkenni kezdett az üzemanyag ára. A szakértők szerint....
2025.03.13
Magyarország két meghatározó nagyvállalata második alkalommal hirdeti meg a Bosch×Richter Ipari....
2025.03.13
  Fokozott teljesítménnyel, gyorsabb töltéssel és nagyobb hatótávolsággal újul meg a Toyota bZ4X,....