járműtervezés
A MOME célja az, hogy a Baltikumtól a Balkánig terjedő térség legjobb és legizgalmasabb egyeteme legyen - mondta el a Mobility Design Lab ünnepélyes megnyitóján az egyetem alapítványi elnöke.
Böszörményi-Nagy Gergely hozzátette: a magyar gazdaság az elmúlt években már bizonyította gyártói, többek között autógyártói képességeit, de Magyarország ennél többet is tud. Az a célunk, hogy a dinamikusan bővülő gyártókapacitások mellett a kreativitás, a design, a terméktervezői terület is erősebben megjelenjen mint hozzáadott érték - hangsúlyozta.
A megnyitó a MOME és a Mercedes-Benz húsz éve tartó együttműködését is ünnepelte.
Gorden Wagener, a Mercedes-Benz vezető designere felidézte, hogy éppen húsz évvel ezelőtt járt először járt az egyetemen, amely akkor olyan volt, mint egy "start-up garázs". A MOME azóta teljesen megújult, új épületekkel bővült és szintet lépett - jegyezte meg.
Az eseményen bemutatkoztak a MOME Járműtervezési program elmúlt öt évének legkiemelkedőbb eredményei is, ezeket méltatva a német szakember kiemelte, hogy a hallgatók a digitális designra is nagy gondot fordítottak. Ez nagyon fontos, hiszen a jövő digitális lesz - figyelmeztetett.
Gorden Wagener hozzátette: a Mercedes-Benz büszke az elmúlt húsz év együttműködésére a MOME-val, ez a közös gondolkodás pedig a jövőben is folytatódik.
Molnár Péter, a MOME Design Intézet vezetője elmondta, hogy a most megnyílt műhely a mobilitás jövőjét kutatja: az autók mellett drónok, motorok, hajók és egyéb járművek létrehozásával, továbbá felhasználóiélmény-tervezéssel foglalkoznak majd az itt tanuló diákok.
Az új műhelyben a hallgatóknak a hagyományos agyagmodellezés mellett a legmodernebb eszközökkel, a kiterjesztett és virtuális valóság (AR és VR) technológiák alkalmazásával is lehetőségük lesz fejlesztéseiket megjeleníteni.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!