A német VDA új auditálási szabványt tett közzé az autóipari ellátási lánc logisztikájára vonatkozóan, amely a folyamatok optimalizálásával csökkenti a kockázatokat és a költségeket.
A VDA 6.8 Process Audit Supply Chain című dokumentumot a járműgyártók, a beszállítók és a logisztikai szolgáltatók logisztikai és minőségügyi szakértői dolgozták ki. Közös munkával egyesítették a Gmmog/Le folyamatok értékelésére vonatkozó meglévő szabványok és a meglévő VDA 6.3 szabványok erősségeit, és a VDA szerint további témákat integráltak, például az információbiztonságot. A frissítések között a 6.8-as verzióban az ellenőrzési útmutató egyértelműen az ellátási lánc folyamataira, a különleges kockázatok azonosítására, a folyamatok globális összehasonlítására és az új beszállítók vagy szolgáltatók alkalmasságát a szerződés odaítélése előtt értékelő elemzésre összpontosít.
Az új szabvány tartalmazza az ellátási lánc szempontjait a korai projekt- és tervezési fázistól kezdve a beszállítók és szolgáltatók irányításán és beszerzésén keresztül a szállításig és a belső logisztikáig, valamint az ügyfélkezelésig. A VDA közölte, hogy a szabvány végleges változatának közzétételét követően a VDA minőségirányítási központja (QMC) megfelelő képzéseket és vizsgákat kínál majd a jövőbeli VDA 6 minősítéséhez."A VDA QMC most először tesz közzé ajánlást az értéklánc témakörében, és ez máris képes arra, hogy világszerte szabványokat állítson fel, ahogyan ezt korábban a 6.3-as kötet is tette" - mondta Jügen Mindel, a VDA ügyvezető igazgatója. "A 6.8-as kötet az auditot az üzemi szintről a közúti, vasúti és raktári szintre viszi. Mérföldkövet jelent a robusztus ellátási láncok, a folyamatok szabványosítása és a kockázatok csökkentése szempontjából az értékláncban."
Simon Motter, az Autmotive Logistics szaklapban adott interjúban hozzátette, hogy az új auditálási szabvány a zökkenőmentes ellátási lánc folyamatok fontosságával foglalkozik az egész autóipar számára. "Az átfogó iparági szabvány révén minden folyamatpartner először kap egy szabályrendszert, hogy a szükséges minimumkövetelményekhez igazítsa és optimalizálja logisztikai folyamatait" - mondta. Az év elején Motter az Automotive Logisticsnak arról beszélt, hogy a VW Group Logistics szorosan együttműködik a gyártási és beszerzési csapatokkal a szállítás és a termelés stabilan tartása, valamint az ellátási lánc rugalmasságának kiépítése érdekében.