autógyártás
Automotive Hungary: Bemutatkozik a térség húzóágazata
Magyarországon működik a világ legnagyobb motorgyára, az Audi, a Mercedesről elmondhatjuk, hogy a legújabb "magyar" autógyár, melynek bizalmát igazolja, hogy kizárólag Kecskeméten gyártja egyik prémium kategóriájú járművét, a CLA-t. Az Opel volt az első újkori magyar autó, hiszen az első Astra 1992. március 13-án gördült le a szentgotthárdi sorról és a Suzukit is méltán hívjuk "a mi autónk"-nak, hiszen a legtöbb magyar beszállítót foglalkoztatja. Szintén hazánkhoz köthető a világ legnagyobb visszapillantó-tükör gyártója, az SMR, a világ egyik legmeghatározóbb autóipari beszállítója, a Continental, pedig már hat gyárat működtet nálunk. A Bosch az Év munkahelyteremtője lett, s nemsokára tízezren dolgoznak náluk. A kormányzat sorra köti a stratégiai megállapodásokat a legjelentősebb autóipari cégekkel. Ezek a példák – mint cseppben a tenger – jelzik, hogy nemcsak a végtermék, hanem az autóipari alkatrészek tekintetében is regionális központ lett Magyarország. 2012-ben a magyar járműipar a GDP 10%-át állította elő, a magyar export 25%-a a járműiparhoz köthető. 2014-re a járműgyártás nagyságrendje Magyarországon elérheti a 4-500.000 darabot és a 100.000 foglalkoztatottat. Győrött, Kecskeméten és a Nyugat-Pannon térségben kialakultak az autós életpálya modellek, és más térségekben is erősödik a járműipar jelenléte.
A járműipari gyártás szereplői az Automotive Hungary-n lehetőséget kapnak arra, hogy új üzleti kapcsolatokat találjanak, új partnereket és megrendeléseket szerezzenek.
A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkársága védnökséget vállalt a seregszemle fölött, hogy ezzel is segítse a tudatos iparfejlesztést, a hazai autógyártás regionális szerepének stabilizálását, erősítését, ami fenntartja a régió fejlődését is. Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára fővédnöki köszöntőt mond majd a rendezvény ünnepélyes megnyitóján. A nyitó napon a négy nagy hazai autógyártó, az Audi, a Mercedes, az Opel és a Suzuki vezetőivel együtt tartott előadás célja a kormányzati elkötelezettség bemutatása a hazai ipar és oktatás hosszú távú, biztonságos fejlődésének hátteréül szolgáló központi döntések iránt.
A rendezvény a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára is kínál látnivalókat, információkat a hosszútávra tervezhető járműipari tanulási és foglalkoztatási életpályák bemutatásával.
A közönség – amellett, hogy egy helyen, egy időben láthatja a hazai járműipar teljesítményét, valamint a járműiparhoz kötődő képzési lehetőségeket – látványos történeti áttekintést is kap az újabb kori hazai autógyártásról, valamint egy különleges bemutató révén megismerheti a magyar mérnökök és tudósok szerepét a világ autógyártásában.
A szakkiállítás a járműgyártás szakembereinek egyedülálló országos, illetve közép-kelet-európai régiós találkozója az új üzleti kapcsolatok kiépítése, valamint a meglévő kapcsolatok ápolása mellett kiváló lehetőség az autóipari trendek és a piac fejlődésének nyomon követésére.
A mind erőteljesebb hazai járműipari tevékenységet jellemzi, hogy a széleskörű kiállítói kínálathoz, HR és toborzóprogramokhoz, magas színvonalú szakmai programsorozat is kapcsolódik, mely 3 kiemelt pillérre épül: ÜZLET TUDOMÁNY KARRIER
Autótechnika: Jobb felkészülni, mint lemaradni
Az Autótechnika Nemzetközi járműfenntartó-ipari szakkiállítás, mely hazánk járműfenntartó iparát hivatott prezentálni, változatlan formában, az Automotive Hungary-val egyidőben kerül megrendezésre. A két kiállítás egy belépővel látogatható.
Az Autótechnika kiállítói, a hazai autófenntartóipar jeles beszállítói, eszköz és szolgáltatás ellátói - számos külföldi gyártó, világcég és a hazai gyártót is képviselve - szinte a teljes, high-tech garázsberendezés kínálatot mutatják be. Nincs olyan területe a járműfenntartásnak - szerviznek és javításnak -, mely évről évre ne igényelne újabbnál újabb technológiákat, diagnosztikai műszereket, berendezéseket, kiegészülve az új, vagy frissítendő mérő- és adatbázis szoftverekkel.
Nemcsak a meglévő szakterületek fejlődnek, hanem újak is nyílnak. Az autójavítóknak nyitott szemmel kell járniuk, hogy vállalkozás-bővítésük lehetőségeit felmérjék. Az autó, mint mechatronika, ismert és kevéssé ismert problémáival, már napi szinten ad munkát, az az autó viszont, amelyre asszisztensek vigyáznak és kommunikál a világgal, ha elromlik, ma még nagy meglepetést tud okozni a szakembereknek. Tudásban, vizsgálati eszközökben most kell felkészülni. Ma még az alternatív hajtású gépjárművek sem kopogtatnak nagy számban a műhelyajtókon, de jobb időben felkészülni rá, mint később végzetesen lemaradni.
A haszongépjármű-javítás, mely szintén megjelenik a kiállításon, az a terület, mely a javítóipar számára talán a legnagyobb kihívást, de egyben a legnagyobb perspektívát jelenti.
Nemcsak az előremenekülés kényszere hajt, a múltba visszatérés is hozhat eredményt: ma a veteránjárművek, oldtimerek és youngtimerek javítására és restaurálására már nálunk is mutatkozik igény.
Az Autótechnika kiállítás ad helyet az idén már másodszor megrendezett Látni és látszani országos közlekedésbiztonsági akció nyitó programjának is.
A kiállítás fórumterének pódiumbeszélgetései, szakmai konferenciái felölelnek minden ma aktuális témát, a feketegazdaság okozta problémáktól, a technikai újdonságokon át a szakképzés akut kérdéséig.
A 3 napos konferencia sorozat kiemelt témái: OKTATÁS, TUDÁS, VÁSÁR
Konferencia program – Automotive Hungary
November 7. – kiemelt téma: ÜZLET
Magyarország a térség járműipari központja (G pavilon – Nagyszínpad)
A kormány elkötelezettsége az OEM-ek, a kis és középvállalkozások iránt a gyorsan fejlődő magyar autóipar területén
9.30 – 10.15 Konferencia megnyitó
Moderátor / levezető elnök: Kilián Csaba, MGSZ, ügyvezető főtitkár
Üdvözlő megnyitó beszéd: Ganczer Gábor, HUNGEXPO Zrt., ügyvezető igazgató
Fővédnöki köszöntő: Szijjártó Péter – a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára
10.15 – 12.15
Előadók:
10.15 – 10.45 Audi Hungária Motor Kft., Thomas Faustmann, az ügyvezetés elnöke - „Audi Hungária, egy 20 éve sikeres vállalat Magyarországon” (német nyelvű előadás, magyar szinkrontolmácsolással)
10.45 – 11.15 Magyar Suzuki Zrt., Hisashi Takeuchi vezérigazgató – „Dream and Reality - A start of a new era in Hungary for Suzuki” (angol nyelvű előadás, magyar szinkrontolmácsolással)
11.15 – 11.45 Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft., Frank Klein, ügyvezető - ”A jövő autógyára – Mercedes-Benz Kecskemétről” (német nyelvű előadás, magyar szinkrontolmácsolással)
11.45 – 12.15 Opel Szentgotthárd Kft., Solt Tamás, ügyvezető - "Versenyképes Autóipari Környezet - Az Opel Szentgotthárd működése és a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ stratégiai célrendszere" (magyar nyelvű előadás, angol tolmácsolással)
A járműipar súlya a KKE régióban és a magyar társadalomban (G pavilon – Nagyszínpad)
Versenyképesség, beruházások ösztönzése az autóiparban
Beszállítóipar fejlődési lehetőségei, sikersztorik, támogatások, kiemelt autóipari központok szerepe
13.00 – 16.00
Előadók:
13.00 – 13.30 Bevezető előadás: MKIK, Parragh László, elnök
13.30 – 14.00 PwC, Armin Krug, cégtárs - "Magyarország és a régió erősségei az autóipari trendek fényében" (angol nyelvű előadás)
14.00 – 14.30 Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft., Lepsényi István, ügyvezető igazgató – „A járműgyártás fejlődési lehetőségei különös tekintettel a beszállítóiparra”
14.30 – 15.00 HITA, Magyar Nemzeti Külgazdasági Hivatal, Kerekes György, üzletfejlesztési elnökhelyettes – „Orrnehéz autóipar? - a befektetés ösztönzés iránya állami szemszögből”
15.00 – 15.30 Continental Hungária Kft., Rábai Dániel, ügyvezető igazgató - "Continental, a világ egyik meghatározó autóipari beszállítója Magyarországon"
15.30 – 16.00 Evopro Kft., Bodnár Balázs, ügyvezető igazgató – „Moduláris platformú innovációs elektromos buszcsalád”
MAJOSZ beszállítói Fórum
Helyszín: G pavilon - VIP terem
November 8. – kiemelt téma: TUDOMÁNY
Magyarországi Járműfejlesztők I. Országos Konferenciája (G pavilon – Nagyszínpad)
Fő témacsoportok:
Innováció és fejlődés – KFI stratégia
Moderátor: Kilián Csaba, MGSZ, ügyvezető főtitkár
10.00 – 13.00
Előadók:
10.00 – 10.30 Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Innovációs Tagozat, Mészáros Csaba, elnök – „Innovációs megoldások az autóiparban és közlekedésben”
10.30 – 11.00 AUDI Hungária Motor Kft., Motorfejlesztés, dr. Wolfgang Demmelbauer-Ebner, vezető – „Globális hatások a hajtásláncok fejlesztésében” (angol nyelvű előadás)
11.00 – 11.30 Knorr-Bremse Haszongépjármű Üzletág, Járműtechnológia és Platform Fejlesztés, Prof. Dr. Palkovics László, elnökhelyettes – „Az innováció menedzsment folyamata és néhány aktuális példája a Knorr-Bremse Haszongépjárművek üzletágánál”
11.30 – 12.00 Opel Szentgotthárd Kft., Magyar Csaba, launch manager – „A jövő motorjai Szentgotthárdról, az Opel legújabb fejlesztésű motorjai”
12.00 - 12.30 Continental Automotive Hungary Kft., Erdős István, fejlesztési vezető - "Kutatás-fejlesztés a Continental Automotive Hungary Kft. veszprémi telephelyén"
12.30 – 13.00 SMR, Stasztny Péter Vállalati kapcsolattartó – „Az SMR Technológiai Innovációja”
NE éld fel a jövődet! - KÖRNYEZETVÉDELEM, ENERGETIKA, Mobilitás, Biztonság - Kihívások a 21. században
Témák: jövőbeli technológiák, CO2 kibocsátás csökkentése, dekarbonizáció, zajvédelem, levegőszennyezés csökkentése, élhető városok, alternatív hajtások
Moderátor: Kilián Csaba, MGSZ ügyvezető főtitkár
14.00 – 16.30
Előadók:
14.00 – 14.30 Daimler Mobility Service GmbH, Katharina Wagner – „Carsharing – car2go – new mobility” (angol nyelvű előadás)
14.30 – 15.00 Rába Fejlesztési Intézet, dr. Lelkes Márk, igazgató - „High-end mezőgazdasági futóművek fejlesztésének kérdései, fejlődési irányok”
15.00 – 15.30 Robert Bosch Kft. Szőke Zoltán, fejlesztési osztályvezető – „Intelligens energiamenedzsment a CO2 kibocsátás csökkentése érdekében”
15.30-16.00 Nemzeti Innovációs Hivatal, Korányi László, kül- és belkapcsolati megbízott elnök - „Van-e szerepe az államnak az innovációs ökoszisztéma felépítésében?”
16.00 -16.30 KTI Nkft., Hajdú Sándor, tudományos főmunkatárs - „Alternatív hajtásmód és környezeti zaj – új kihívások a műszaki fejlesztés és a jogi szabályozás területén”
16.30 – 17.00 PwC, Gyenes Péter. - "Kitekintés az elektromos közlekedés jövőjére Magyarországon"
„Közel a német piac!” – Beszállítói kapcsolatok, beszállítók fejlesztése az autóiparban A Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében
Helyszín: G VIP terem
November 9. – kiemelt téma: KARRIER
Ifjú Kutatók Fóruma (G pavilon – Nagyszínpad)
Fő témacsoportok
A képzett munkaerő helyzete, utánpótlás tervezés
Moderátor: Csütörtöki Tamás
Előadók:
9.30 – 10.00 Bevezető előadás: Pásztor Tibor, Nemzeti Munkaügyi Hivatal Szak- és Felnőttképzési Igazgatóság, főigazgató-helyettes
10.00 – 10.20 Rába Nyrt. Vissi Ferenc, HR igazgató – „Verseny és együttműködés a legjobb szakemberekért”
10.20 – 10.40 Audi Hungaria Motor Kft., Csizmadia-Csiky László, vezető,– „Felsőoktatási kapcsolatok a jövő szakembereinek biztosítása érdekében”
10.40 – 11.00 SMR Bt., Tóth Hajnalka, HR igazgató - „SMR, a jó választás!”
11.00 – 11.20 Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ, Szíjártó Zsolt – „A siker kulcsa az ember - iparfejlesztes a Nyugat-Pannon Jarmuipari es Mechatronikai Központban”
11.20 – 11.40 Bencze Róbert, PwC - "Üzleti tervek és szakképzett munkaerő - hogyan lesz elegendő szakemberünk?"
Az oktatás szerepe az ágazat fejlődése szempontjából, a duális képzés helyzete
Moderátor: Csütörtöki Tamás
Előadók:
12.20 – 12.40 Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft., Németh Ákos, képzési osztályvezető és Ács László, HR igazgató – „Duális képzés bevezetése Magyarországon”
12.40 - 13.00 Kecskeméti Főiskola, Ailer Piroska, rektor – „A főiskolák helye a felsőoktatási rendszerben”
13.00- 13.20 Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft., Varga-Papp Szilvia, HR menedzser – „Utánpótlás fejlesztés és szakemberképzés aktuális kérdései”
13.20 – 13.40 Széchenyi István Egyetem, Dr. Földesi Péter, rektor – „Az egyetemek szerepe a járműipar szakember utánpótlásában”
13.40 – 14.00 Lukács S. Szakiskola, Győr, Rákóczi Tibor, igazgató – „Duális szakmunkásképzési modell kialakítása az Audival”
Autós sikersztorik – egyetemi-főiskolai hallgatók az autóiparban
Moderátor: Csütörtöki Tamás
Előadók:
14.00 – 14.20 SZE Tudásmenedzsment és Nemzetközi Kapcsolatok Központ, Dőry Tibor – „Tehetséggondozási programok a Széchenyi István Egyetemen”
14.20 – 14.40 Continental Automotive Hungary Kft., Nánássy András, HR igazgató – „Gyakornoki sikertörténetek egy autóipari beszállítónál”
14.40 – 15.00 SZEngine motorfejlesztő csapat, Varga Tihamér, vezető
15.00 – 15.20 KEFO GAMF Motorsport, Iványi Norbert, csapatvezető
Kiállítói előadások – Automotive Hungary (G pavilon, Fórum színpad)
November 7.
TEKT Képzési és Tanácsadó Kft. napja
10.00 - 10.30 Virágh Rajmund: Interim menedzsment mint vezetési eszköz és karrierlehetőség (Tekt)
11.00 - 11.30 Látni és Látszani sajtótájékoztató
11.30 - 12.00
ebédszünet
13.00 - 13.30 Héder Sándor: A Ford T modelltől az oktatás T modelljéig (Tekt)
13.30 - 14.00 Virágh Rajmund: Interim menedzsment mint vezetési eszköz és karrierlehetőség (Tekt)
14.00 - 14.30 Detvay Sándor: Képzés- az autóipari minőségirányítás alapja (Tekt)
14.30 - 15.00 Kókai Tamás: Hatékonyság növelés és költségcsökkentés termelés-nyomkövető rendszerekkel (Tekt)
15.00 - 15.30 Tóth Tibor: Önnek is fejtörést okoz a cége „egészsége”? Hogyan lendüljünk tovább a holtponton, mielőtt ésszerűtlen fogyókúrába kezdenénk? (Tekt)
15.30 - 16.00 Szalontai Gábor: Interim mérnökszolgáltatás- a professzionális erőforrás (Tekt)
16.00 - 16.30 Héder Sándor: A Ford T modelltől az oktatás T modelljéig (Tekt)
November 8.
10.30 - 11.00 Tóth Tibor: Önnek is fejtörést okoz a cége „egészsége”? Hogyan lendüljünk tovább a holtponton, mielőtt ésszerűtlen fogyókúrába kezdenénk? (TEKT Képzési és Tanácsadó Kft.)
11.00 - 11.30 Trigo
13.00 - 13.30 Weishaupt Hőtechnikai Kft: Korszerű hőtermelő berendezések az autóiparban
14.30 - 15.00 Tequa Kft.: TIR 1-es beszállítók fejlesztési tapasztalatai
15.00 - 15.30 Kókai Tamás: ERP rendszerek, a valóság és ami közöttük van (TEKT Képzési és Tanácsadó Kft)
November 9.
10.30 - 11.00 Érseki Csaba: Műanyagos és környezettudatos gondolkodásmód a beszállító iparban (TEKT Képzési és Tanácsadó Kft.)
13.00 - 13.30 Weishaupt Hőtechnikai Kft: Korszerű hőtermelő berendezések az autóiparban
15.00 - 15.30 Tóth Tibor: Önnek is fejtörést okoz a cége „egészsége”? Hogyan lendüljünk tovább a holtponton, mielőtt ésszerűtlen fogyókúrába kezdenénk? (TEKT Képzési és Tanácsadó Kft.)
Konferencia program – Autótechnika (F pavilon, Fórum színpad)
2013. november 7., csütörtök
Kiemelt téma: OKTATÁS - A kiállítás nyitónapjának központjában az ifjúság, a jövő nemzedéke, a szakmai utánpótlás áll. Az előadások, kerekasztal beszélgetés megadják a lehetőséget, hogy az autósszakma és az autóipari szakképző iskolák képviselői egymásra találhassanak. „Milyen ma az autós szakmák képzésének helyzete?”, „Mit igényel a szakma?”, „Miből tanítsunk, miből tanuljunk?” - csak néhány kérdés a konferenciák, bemutatók témáiból.
A kiállító cégek többsége erre a napra külön HR és toborzóprogramokkal készül, bemutatják tevékenységüket, a munkavállalók számára kínált vonzó lehetőségeiket, ugyanakkor az oktatási intézmények is összemérhetik erejüket egymással és az ipar igényeivel.
13.00- Az autós szakmák képzésének helyzete
Előadók: A pódiumbeszélgetést Bagi Mihály (AOE szakképzési tagozat) vezeti, a szakképzés és a szakma kapcsolatáról vitaindító előadást tart Spindler Tibor (AOE elnök), tájékoztatást ad Csóti Ferenc, az NFM oktatási szakértője, a technikusképzés tananyagának irodalmi forrásait dr. Nagyszokolyai Iván (Autótechnika főszerkesztő) mutatja be.
(F pavilon, Fórum színpad)
2013. november 8., péntek
Kiemelt téma: TUDÁS - November 8-án az előadások és esettanulmányok bemutatásának középpontjában a naprakész tudás és a piaci tendenciák ismerete áll majd. A szakmai beszélgetéseken technikai körképet kapnak a látogatók az ismeretforrásokról, műszerekről, módszerekről, műszaki vizsgáztatásról, valamint a „Mit hozott a technikában az euro 6?” és a „Merre tart a műszaki vizsgáztatás?” kérdésekre is választ adnak az előadók.
10.30- Környezetbarát-e az alternatív járműhajtás?
Előadók: Dr. Emőd István docens úr előadása (BME Gépjárművek és Járműgyártás Tanszék) ezeket a ma nagyon aktuális kérdéseket tárgyalja. Felkért hozzászólóink pedig az alternatív gépjárművek vizsgálati módszereiről, javítási lehetőségeiről adnak számot a hallgatóságnak.
(F pavilon, Fórum színpad)
14.00- Autótechnikai körkép
Előadó: dr. Nagyszokolyai Iván, az Autótechnika főszerkesztője
(F pavilon, Fórum színpad)
2013. november 9., szombat
Kiemelt téma: VÁSÁR - A kiállítás zárónapja a vállalkozásokat leginkább érdeklő témájú rendezvényeket, találkozókat vonultatja fel. Az „Együtt a szakma” alapgondolatra épülő programok között szerepel többek között a „Mit tehetünk a feketegazdaság ellen?” konferencia és a „Túlélési praktikák”-ról szóló találkozó is, és megtudhatjuk, hogy nálunk „Üzlet-e a veterán?”
10.30- Üzlet a veterán?
Előadók: A beszélgetés moderátora Ocskay Zoltán, a Veterán Autó és Motor folyóirat főszerkesztője, felkért hozzászólók: Borsche Károly, Berezvai Gábor (Autóklub), Pásztor Tamás (Pásztor Classic), Hidvégi János (Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum), Hervay Péter (Óbudai Egyetem), valamint a Mercedes-Benz Hungária Kft. munkatársa, aki betekintést ad a cég veteránalkatrész és szakirodalmi kínálatába.
(F pavilon, Fórum színpad)
13.00- A feketegazdaság ellen ki és mit tud tenni?
Előadók: A vitaindítókat az Autós Nagykoalíció elnöke, Knezsik István, az Autószerelők Országos Egyesületének elnöke, Spindler Tibor és Ulcz Miklós, a fogyasztóvédelem szakembere tartja. Ott lesznek az autóalkatrész-kereskedelem, a garázsberendezés kereskedelem, szervizhálózatok képviselői.
(F pavilon, Fórum színpad)
További programok
EDU+WORK Találkozz a jövőddel! – járműipar-specifikus pályaorientációs, karrierépítő és állásbörze betétprogram – virtuális túra
A regisztrált látogatók bejárhatják mindazokat a kiállítókat, akik regisztrálnak e programba (katalógusban jelölve) képzési-oktatási vagy munkahely kínálattal.
Járműipari Életpályamodellek – a magyarországi járműfejlesztési régiók bemutatkozása iskolától a munkahelyig.
Közös standon mutatkoznak be az egyes járműipari régiók ipari, oktatási és önkormányzati szereplői: Győr, Kecskemét, Vas-Zala Nyugat-Pannon régió
Egyetemek utcája - műszaki iskolák bemutatkozása: képzési formák, vállalati együttműködések, K+F eredmények (Budapesti Műszaki Egyetem, Miskolci Egyetem, Nyugat-magyarországi Egyetem - Sopron, Széchenyi István Egyetem - Győr)
A Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdon-védelmi Szakmai Egyesülete (JAF) 3 napos előadás-sorozatot szervez standján a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) közösen, melyre várnak minden érdeklődőt, aki felvilágosítást szeretne kapni a szellemi tulajdon-védelemről, annak jogi hátteréről, szabályairól. (F pavilon)
A gyakorlat és az elméleti háttér mellett a megelőzés is jelen lesz a rendezvényen. A „Látni és Látszani” standon ingyenes látásellenőrzésre jelentkezhetnek látogatóink. (F pavilon)
A Puma Tools a kiállítás ideje alatt naponta több alkalommal szakmai bemutatót tart, melyek alkalmával a cég szakemberei élesben mutatják be a porlasztó és izzító gyertya kiszerelő készleteket. (F pavilon)
A Magyar Veteránautós és Motoros Szövetség standján (G pavilon) két témát érintő bemutatót láthatnak majd az érdeklődők:
1./ „Magyar motorkerékpár technika története”, amit tabló sorozat, illetve motorkerékpárok (15-20 db) tesznek színessé
2./ „Barényi Béla munkássága” egybekötve „50 éves a Pagoda W113 Mercedes” c. bemutatóval, ahol szintén tablók, illetve a járművek (Pagoda Mercedes) kerülnének kiállításra
"Magyarok a világ járműgyártásában" bemutató (G pavilon)