Renault Austral
A francia gyártó 4,51 méter hosszú kompakt szabadidő-autója már a fejlesztés utolsó fázisába lépett, a 100 prototípusból álló tesztflotta összesen 2 millió kilométert fog megtenni Európa különböző pontjain, ennek 30 százalékát közúton és 70 százalékát zárt pályákon. Az álcázás ellenére is jól kivehető a gyári képeken, hogy a szériaváltozat külseje az új elektromos Mégane, az E-Tech stílusában készült, de a szabadidő-autós jelleg miatt jóval magasabb a karosszéria és nagyobbak a kerekek.
Ugyanazt a CMF-C platformot használja az Austral, mint a tavaly bemutatott Nissan Qashqai III, ami azt jelenti, hogy a SUV többféle hibrid hajtás fogadására képes. A lágy hibrid benzines modellek mellett jó esély van a Renault saját, 1,6 literes, párhuzamos hibrid rendszerének a felbukkanására, azonban a Qashqai E-Power soros hibrid rendszere (amelyben a változó sűrítésű 1,5 literes benzines turbómotor csak az akkut tölti) jó eséllyel a Nissan privilégiuma marad.
Belül is nagy változásokra lehet számítani, nagy hangsúlyt fektetnek a minőségérzet javítására, amire szükség is van, mert a Kadjart sok kritika érte emiatt. Igényesebb anyaghasználatra és letisztultabb dizájnra lehet számítani, az előrelépés hasonlóan nagy lesz, mint amit az új Clio produkált ezen a téren 2019-ben.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!