gyorshajtás

Az utánfutós gyorshajtás veszélyeire hívja fel a figyelmet a rendőrség

2019.06.25.

Sokan nem tartják be a 80 km/órás limitet, ami fokozott balesetveszélyt jelent.

 

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztályának munkatársai rendszeresen végeznek sebességméréseket az M3-as autópálya megyei szakaszán. Az ellenőrzések eredményei azt mutatják, hogy a gépjárműből és a hozzácsatolt pótkocsiból álló járműszerelvénnyel közlekedők az átlagosnál gyakrabban lépik túl a megengedett sebességhatárt. A rendőrök az adott útszakaszon közel két hét alatt 48 jogsértő járművezetővel szemben intézkedtek. Ebből 10 esetben helyszíni bírságot, 38 esetben közigazgatási bírságot szabtak ki. A sebességtúllépés hátterében vélhetően a KRESZ vonatkozó szabályainak hiányos ismerete áll.

A KRESZ 26. § (1) bekezdés b) pontja egyértelműen kimondja, hogy gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel autópályán maximum 80 km/óra, lakott területen kívül egyéb úton 70 km/óra, lakott területen 50 km/óra sebességgel szabad közlekedni.

A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek egyik legfőbb oka! Különösen veszélyes a sebességtúllépés a járműszerelvények esetében, hiszen a személygépkocsi után kapcsolt pótkocsi teljesen megváltoztatja a jármű menetdinamikai jellemzőit (nagyobb lesz a tömege, hossza, több tengelyt kell irányítania, növekszik a fékút), ezért kell a sebességet csökkenteni.

Forrás: 
Police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.11
Elon Musk amerikai üzletember nettó vagyona idén először került 400 milliárd dollár alá, ami az....
2025.02.11
Volt olyan sofőr, akit a több százezres bírság sem rettentett vissza attól, hogy száguldozzon. És....
2025.02.11
Bombaként robbant a hazai autós társadalomban a hír, hogy legálisan használható LED-es fényforrás a....
2025.02.11
A Készenléti Rendőrség Regionális Bevetési Igazgatóság Debreceni Osztályának járőrei szúrták ki azt....
2025.02.11
Forgalomkorlátozásra kell számítani a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren február 20-tól, amikor....
2025.02.11
Hamarosan még több Bosch-fejlesztés válik elérhetővé az amerikai piacon. Ezeket a Mobility....
2025.02.11
Hanem a ázsiaiak is, ahol hatalmas kultúrája van az egyterűek és személy- vagy csomagszállító....
2025.02.11
Újra indul a rali Európa-bajnokságon (ERC) a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettős, amely új....
2025.02.10
Nosztalgia járat: sztorik és prospektusok a múltból. ..
2025.02.10
A legnagyobb globális autóipari csoportok is megszenvedhetik, ha az Egyesült Államok bevezeti a....