Wolfsburg

A Volkswagen hulladékból aranyat csinál

2022.05.19.

Robin Rössler kollégájával, Lilly Gatz-cal közösen a VW-nél selejtes alkatrészeknek ad új életet – ezért is hívják a beindítását „második üzemnek” – írja a news38.de



 

A VW-nél az alkatrészek minden nap nem teljesítik a szigorú minőségellenőrzést. Sokszor apró hibák miatt. A csoportnak biztonsági okokból ki kell dobnia az alkatrészeket. Kár, gondolta Robin három évvel ezelőtt.

Akkoriban az upcycling ötletével érvényesült egy belső start-up versenyen, majd később Lillyt is behozta a csapatba. Időközben a "második üzemben" például tengelyhüvelyből gyertyatartókat, kormányszíjakból kulcstartókat, féktárcsákból faliórákat építettek - és már a VW-hulladékból is terveznek új termékeket.

Teljesen új dolgokat hoznak létre a kiselejtezett VW alkatrészekből Fotó: Zweitwerk

"Néha a terméktől eljutunk a megfelelő komponensig, és néha egy termékötlet közvetlenül egy komponenssel együtt eszünkbe jut" - mondta Robin, a "Wolfsburger Allgemeine Zeitung" (WAZ) munkatársának.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.03.17
Az M8 autópálya Dunavecse és Dunaújváros közötti szakaszán, az 1682 méter hosszú Duna feletti....
2025.03.17
Egy kamion és egy kisbusz ütközött össze az M5-ös autópálya 76-os kilométerszelvényénél, Kecskemét....
2025.03.17
Az LBX egy álruhás Toyota Yaris Cross, prémium kivitelben. A gyártómű úgy mondja, hogy a luxus....
2025.03.17
2026 végén indulhat el a Mars felé a SpaceX amerikai űripari vállalat Starship rakétája, amely....
2025.03.17
Jövőre elkezdődhet Budapest Keleti, Nyugati, Déli és Kelenföld vasúti állomások, valamint Debrecen....
2025.03.17
Az Egyesült Államokban 37-re emelkedett a déli és a keleti országrészt sújtó heves viharok, és a....
2025.03.17
A belső égésű motoros Macant 2026-ban vonják ki teljesen.  ..
2025.03.17
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2025. 03. 17.....
2025.03.16
A lezserség tempója, vagy a könnyedség sebessége mottóját hirdeti az alig ismert Longbow márka,....
2025.03.16
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Kölcsön kenyér visszajár. ..