Callum
Jó dolog az Aston Martinnál dolgozni, aztán amikor ráun az ember, akkor alapít egy saját céget. Így tett Ian Callum is, aki annak idején a James Bond filmben is sikeres Vanquish sportkocsit tervezte, majd öt éve megalapított szúdióját, mely igazi alkotó műhely és iskola.
Mert a mester arra törekszik, hogy támogassa és ápolja a fiatal elméket és tehetségeket, elősegítve egy olyan környezetet, amely ösztönzi a a teljes nyitottságot a globális tanulásra, hogy biztosítsa a márka releváns, progresszív gyökereinek ápolását.
Callumm vállalkozása megtervezi és megépíti a limitált kiadású termékeket, miközben tanácsadást és szolgáltatásokat nyújt partnereinek. A progresszív dizájnt a határokat feszegető mérnöki munkával ötvözi a cég, melynek tevékenysége kiterjednek az autóiparra, az életmódra és az utazásra.
A vállalkozás az egyesült királyságbeli Warwickben található hatezer négyzetméteres alapterületű létesítményben működik és a legújabb technológiát kínálja: tervezés, 3D modellezés, nyomtatás, szkennelés, színek, anyagok, felületek fejlesztése, komplett jármű tervezése, fejlesztése és homologizációs tesztelés, prototípuskészítés, megmunkálási és vágási szolgáltatások.
A műhelyben az együttműködésen alapuló megközelítést alkalmazzák: a tehetséges fiatalokból álló csapat már szerzett tapasztalatokat a művészet, audio, autóipar, divat és motorsport területén.
A Callum célja, hogy innovatív tervezéssel és mérnöki munkával olyan örökséget létrehozni, ami érdekfeszítő, izgalmas és ami megmozgatja a képzeletet.
Ilyen ajánlás és bevezető után egyáltalán nem meglepő első produkciójuk, a Skye márka, melynek premier darabja az egyedi, nagy teljesítményű, összkerékhajtású, elektromos jármű, ami megfelel a legkülönfélébb terepviszonyok szigorú követelményeinek, miközben továbbra is kényelmes az autó a közúton.
A 4047 mm hosszú és 1900 mm széles Skye robusztus térvázas alváz elektronikus nyomkövető felfüggesztése a terep- és útviszonyoknak, valamint a terhelésnek megfelelő hasmagasságot állítja be, a vezető választhat a kényelmes, vagy sportos üzemmód között.
A 2+2 férőhelyes zárt kabinos és 1150 kilós Skye stabilitását az ideális 50:50 százalékos súlyelosztás garantálja. Álló helyzetből 4 másodperc alatt gyorsul százra, a gép elektromotorjait 42 kWh-s akkumulátor táplálja és mindössze tízperces ultragyors töltés után 280 kilométernyi útra képes.
Alkotója így mutatta be a Callum Skye-t: Drámai arányú, és képességű, mert úgy tervezték, hogy felülmúlja az elvárásokat, ami minimális tömeget, maximális képességet jelent, a cél a vezetés öröme. Külsőben egy markáns hangsúlyos hurok található, amelyet egy erős vízszintes szerkezet metszi, elöl és hátul organikus formák szegélyezik. A designt a szükségesség és az alulértékelés szintjére minimalizálták. Történetének középpontjában a teljesítmény, a stílus és a sokoldalúság áll. A részelemek is erre utalnak: az ajtó alsó része gyönyörűen integrált üvegezésű, ezzel a megoldással minden körülmények között kiváló kilátást biztosít.
A könnyen mosható gumírozott padlót, valamint a beltér több pontját élénk narancssárga bőrelemek színesítik, néhány minimalizált skót kockás mintázattal.
A műszeregység klasszikus, két kerek analóg órából áll, az integrálható okostelefon a középkonzolon kapott helyet. A hídként kiemelkedő középkonzolon nyomógombokkal vezérelhető az irányváltó kapcsolója.
A negyvenmillió forintosra tervezett Skye első sportülései mögött párnázott pad található, ami inkább csak csomagok utaztatására jó. Igényesnek mindenesetre igényes a belső tér kialakítása, a hófehér, minőségi bőrrel burkolt ülések.
A Callum mérnöki részlegének vezetője Adam Donfrancesco szerint „Funkcionális céljainkkal megalkuvás nélkül magasra tettük a lécet a Callum Skye esetében, ezért egy lenyűgöző, egyedi, sokoldalú és tartós járművet alkottunk. A fejlesztésnél rendíthetetlenül ragaszkodtunk az egyszerűség és integritás elveihez, biztosítva, hogy a Skye legyőzze a legkülönfélébb terepviszonyok szigorú követelményeit, miközben továbbra is biztosítja azt a kényelmet és kezelhetőséget, amely a kanyargós országutakat lenyűgöző élménnyé varázsolja. a vezetőnek és az utasoknak egyaránt. Akár kanyargós utakon, füves karámokon, kavicsos utakon, érintetlen homokon vagy hóval borított tájakon utazik, készen áll a következő kalandra. Teljesen zárt kabinjával nincs szükség speciális védőruházatra a vezetéshez: A Callum küldetése, hogy korlátlan szórakozást és élvezetet kínáljon. Lényegesen halkabb a környzetvédelmi előírásoknál miközben csak futónyomokat hagy maga után.”
A modellt még tesztelik, hogy hibátlanul kiszolgálja az elektromos off-road egyre népesebb táborát.
A Callum ügyvezető igazgatója, David Fairbairn, szerint „Piaci űrt tölt ki a Callum Skye, mely merész terepjárót kínál igényes tulajdonosoknak, akiket élvezetre csábít, miközben a szórakozás, a szabadság és a menekülés érzetét kelti. Ez egy kivételes képességű és feltűnő jármű elegáns kivitelezéssel.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!