autonóm
A SiPM általában nagy távolság mérésére alkalmas, mivel nagyon fényérzékeny. A SiPM-en lévő fénynyelő celláknak azonban helyreállítási időre van szükségük, és erős környezeti fényviszonyok között is nagyszámú cellára van szükségük, mivel tartalék cellákkal kell rendelkezniük, hogy reagáljanak a visszavert lézerfényre.
A Toshiba SiPM egy tranzisztor áramkört alkalmaz, amely újraindítja a cellákat a helyreállítási idő csökkentése érdekében. A cellák hatékonyabban működnek, és kevesebbre van szükségük, így biztosítva a kisebb SiPM-et. Ez magasabb felbontású SiPM tömböt valósít meg, miközben fenntartja a jó érzékenységi tulajdonságokat.
A jelenlegi LiDAR rendszereknek mechanikus alkatrészekre van szükségük a lézerek és a hozzájuk tartozó optikai érzékelőkészülékek folyamatos forgatásához. A félvezető LiDAR használata ehelyett számos működési előnyt biztosít.
A kereskedelemben kapható lencséket használó LiDAR prototípussal terepen végzett kísérletek a széles látószögűtől a fotólencsékig, megmutatták a rendszer hatékonyságát, legfeljebb 200 méteres távolságon. Ez ténylegesen megnégyszerezi a jelenleg elérhető félvezető LiDAR rendszerek képességeit nagy felbontás mellett.
Ezenkívül a Toshiba LiDAR rendszere könnyen alkalmazható kereskedelmi lencsékkel, ami kiküszöböli az összetett testre szabást és lehetővé teszi annak alkalmazását számos önvezető járműben. A technológiában rejlő kompaktság lehetővé teszi a több helyen történő elhelyezését, olyan járművekre, amelyek korábban jelentős kihívást jelentettek; és kibővíti a LiDAR alkalmazásokat is az autóiparon kívül.
A Toshiba folytatja a kutatást és a fejlesztést a LiDAR mérési tartományának további kiterjesztése, a felbontás növelése és a miniatürizálás elősegítése érdekében, azzal a céllal, hogy a SiPM a gyakorlatban is felhasználható legyen 2022-ben.
P.D. - Ő.P.