Párizs
Párizs behúzza a féket: gyakorlatilag a teljes főváros területén bevezetik a 30 km/h-s sebességhatárt, hogy ezzel is elősegítsék az elektromos közlekedési eszközök elterjedését.
Anne Hidalgo polgármester elhatározta, hogy minden erejével támogatja a fenntartható mobilitást. Erre árnyékot vet az a nemrégiben történt baleset, amikor egy elektromos rolleres a járdán közlekedve elvesztette uralmát a jármű felett, belehajtott egy turistacsoportban, és halálra gázolt egy olasz nőt.
A polgármester és David Belliard közlekedési tanácsos kifejtette, hogy sebességkorlátozás célja a zaj csökkentése, illetve a város alkalmazkodása az éghajlatváltozáshoz. Általánosságban a városi közlekedés ökológiai szempontú átalakítása, melyben alapvető szerepet szánnak az elektromos járműveknek, köztük kiemelten a kerékpároknak.
„Meg kell védenünk a legkiszolgáltatottabbakat: gyalogosokat, kerékpárosokat, gyermekeket és időseket. A sebességhatár leszállításával „kisimítjuk” a városi forgalmat, megszűnnek a hirtelen gyorsítások és fékezések" - tette hozzá Belliard. A tanácsos felidézte, hogy az óránkénti 30 km/h sebességkorlátozás Anne Hidalgo polgármester egyik választási ígérete volt.
A korlátozás csaknem a francia főváros csaknem teljes úthálózatára kiterjed, kivéve a legnagyobb közlekedési ütőereket, a Champs Elysées-t, a Grande-Armée sugárútat és a Foch sugárútat, illetve további négysávos utakat, ahol maximum 50 km/h-val lehet majd haladni.
Hidalgo polgármestert a döntés kapcsán több kritika is érte. Sokan azzal vádolják, hogy intézkedése nyomán közlekedési káoszba fullad Párizs. Mások szerint a kerékpárutak eltorzítja a főváros klasszikus látképé, illetve hogy a kerékpárosok tömegei fokozott balesetveszélyt jelentenek majd.
A kerékpárosok, akik gyakran nagy sebességgel cikáznak Párizs mintegy 1000 kilométer hosszúságú kerékpárútjain, gyakran figyelmen kívül hagyják a közlekedési szabályokat, felszaladnak a járdákra, veszekszenek az autósokkal és a gyalogosokkal. Egyszóval semmivel sem jobbak az autósoknál. És akkor még nem beszéltünk a már említett elektromos rollerek problémájáról.
Az elgázolt olasz turista esete irányította rá a figyelmet igazán az elektromobilitás veszélyeire a városi közlekedésben. Ezért Hidalgo polgármester egyeztetett a Párizsban működő három e-roller üzemeltetővel, és kötelezte őket, hogy az elektromos rollerek maximális sebességét 20-ról 10 km / h-ra állítsák át a város gyalogosok által is használt zónáiban.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!