L200 pick-up
Ez az út segített megalakítani a világ legsikeresebb és legbefolyásosabb zenekarát: a Beatles-t. A Lamborghini tiszteleg előttük 1962. október 5-én, debütált kislemezük, a "Love Me Do" 60. évfordulóján. A Beatles gyakorlatilag az összes munkáját az Abbey Roadon rögzítette, beleértve a „Love Me Do”-t is. Amikor 1969. január 30-án utoljára élőben léptek fel, az Apple Corps főhadiszállásának a tetején a Savile Row-n, egy Lamborghini 400 GT 2+2 „Rosso Alfa”-ra festett fekete belsővel parkolt az utcán lent. Ez az autó Peter Jackson rendező díjnyertes Beatles-dokumentumfilmjében, a Get Back-ben is szerepel.
A videót a képre kattintva nézheti meg a Lamborghini oldalán.
A banda mind a négy tagja autórajongó volt, de Paul McCartneyt különösen a Lamborghini 400 GT 2+2 vonzotta. Számos forrás szerint McCartney 1968-ban birtokolt egyet, bár nincs hivatalos dokumentum, amely ezt igazolná. A Beatles ekkortájt vette fel „White Album”-ját, amely tartalmazza a pályafutásukat lezáró emlékezetes „Let It Be” dalt.
A Lamborghini 400 GT 2+2 1966-ban jelent meg, három évvel az Automobili Lamborghini megalapítása után. Bár a cég még gyerekcipőben járt, a 400 GT 2+2 már akkor is az egyik legjobb Gran Turismo volt a piacon. Ez volt a tökéletes kifejezése Ferruccio Lamborghini eredeti koncepciójának, amely a leggyorsabb, legkényelmesebb és legszebb GT-t alkotta. 2+2-es konfigurációjában is rendkívül praktikus volt. Az olasz Touring kocsigyártó tervezte. Az autót négyliteres DOHC V12-es motorral szerelték fel, melynek architektúrája ma is az Automobili Lamborghini védjegye.
Fotók: Lamborghini
Ebben a legújabb Lamborghini-videóban a brit újságíró, író és műsorszolgáltató, Dylan Jones, aki számos alkalommal készített interjút Sir Paul McCartney-vel, írja le ezt a lenyűgöző utazást. Visszarepít minket a '60-as évekbe, hogy felfedezzük London hatását a dalszerzőre, McCartney-re és arra a korszakra, amelyet a banda többi tagjával olyan mélyen alakított.
„McCartney Londonból merített ihletet, London volt az a város, amely az írásait, a kreatív folyamatait és a határtalan kíváncsiságát táplálta” – magyarázza Jones. „Ha korábban inkább hagyományőrzőnek tartotta magát, a londoni underground kultúra gyors változásai arra ösztönözték, hogy felfedezze kreativitását. Ezt követően John Lennonnal együtt zenei remekművek sorozatát hozta létre, amelyeket a mai napig nem sikerült felülmúlni.