támogatás
A felhívás a Ford Alapítvány és Bill Ford, a Ford Motor Company ügyvezető elnöke közös ötlete volt. A program lehetőséget biztosít az önkéntes munkavállalóinak, hogy világszerte olyan helyeken dolgozhassanak együtt a közösségi aktivistákkal, ahol a Ford üzletileg jelen van. A program arra ösztönözi a munkavállalókat és a közösségi partnereket, hogy olyan globális problémák megoldásával kapcsolatos ötleteket nyújtsanak be, mint a mobilitási kérdések, az élelmiszerhiány, a víz és a lakhatás.
„Nagyon büszke vagyok munkatársaink tevékenységére, akik azért dolgoznak, hogy a világban pozitív változások következzenek be,” fogalmazott Bill Ford. „Az alapvető szükségletekhez való hozzáférés sok közösség számára még mindig nem egyértelmű, és ennek a projektnek azonnal érzékelhető az emberek életminőségére gyakorolt pozitív hatása.“
India
Az indiai Kancheepuram Chennaion kívül eső, vidéki területein, ahol az illemhely és a saját mosdó ismeretlen fogalom, a 140 000 dolláros alap a következőket biztosítja:
„Ezekben a falvakban az emberek általában a szabad ég alatt végzik a szükségüket,” mondta el Jennifer Leonard, a Ford fékrendszer-mérnöke, aki egyben a projekt vezetője is. „Ez a gyakorlat a betegségek terjedéséhez és a gyermekhalandóság, illetve a nők elleni támadások számának növekedéséhez vezet. Ezzel a programmal az a célunk, hogy javítsunk az egészségügyi körülményeken, valamint lehetőséget nyújtsunk az embereknek arra, hogy elvonulhassanak, s ezáltal méltóságot és a biztonságot biztosítsuk számukra.”
A tervek szerint a kancheepurami építkezés januárban kezdődik, és 2018 őszén fejeződik be. Az illemhelyek üzembe helyezése a Chennai-telepi Ford önkéntesek segítségével történik. A projektet a Gramalaya nevű, SMART illemhelyek üzembe állítására szakosodott, indiai nonprofit szervezet irányítja. A 30 éves közegészségügyi tapasztalattal rendelkező Gramalaya célja, hogy segítsen megszabadulni Indiának attól a gyakorlattól, hogy lakosai szabad ég alatt végezzék a dolgukat.
Mexikó
A mexikói Hermosillo melletti Guayacanban drága kincs az ivóvíz. A 60 000 dolláros támogatási alap a következőket fedezi:
„Mexikó északnyugati részén a vízben magas az arzén mennyisége. Ez a projekt biztosítja az emberek számára a biztonságos ivóvízellátást, valamint egy olyan helyszínt, ahol találkozhatnak és összegyűlhetnek,” magyarázta el Cindy Turner, a Ford mérnöke és a projekt vezetője. „A tiszta víz alapvető szükséglet, ezért bízunk abban, hogy a projekt óriási hatással lesz a közösségre.”
A szervezők most intézik az építkezés jóváhagyását, és arra számítanak, hogy az építkezés még ezen a télen elkezdődik.
A 2017-es alap harmadik támogatottjának nevét később hozzák nyilvánosságra.
Korábbi projektek
A Bill Ford Jobb világ felhívás már az elmúlt két évre visszatekintve is jelentős eredményekről számolhat be.
2016-ban a Thaiföld Tiszta Víz közösségi projekt 200 000 dollár támogatást kapott arra, hogy kilenc vidéki iskolában tisztítórendszerek, mosdókagylók és mosdók segítségével fejlessze a tiszta vízhez való hozzájutás lehetőségét. A Ford önkéntesei segítettek a lakosoknak 100 banáncserje és egyéb haszonnövények telepítésében. A termés egy részét az iskolában ebédkor osztják ki, a másik részét eladják, a bevételt pedig az iskola mezőgazdasági kezdeményezéseire fordítják.
A thai programnak végül 13 iskola és 3300 ember látta hasznát. Csaknem 200 Ford-munkatárs utazott el a Bangkoktól mintegy 210 kilométerre fekvő Chanthaburi régióba, hogy segítsen a fejlesztési munkálatokban.
A GoodTurn App projektet, amely 250 000 dollár támogatást nyert az alapból, idén nyáron vezették be az Apple Store-ban. Az alkalmazás a Ford Motor Company önkénteseit köti össze olyan nonprofit közösségekkel, amelyeknek emberek szállításával kapcsolatban kell segítséget nyújtani. Az ötlet szellemi szülőatyja Cecil Saint Pierre, a Ford korábbi konfliktusövezetekből származó ásványi anyagok elemzője, a fejlesztő pedig a detroiti Mercy Egyetem volt. A GoodTurn alkalmazást arra használják, hogy Michiganből segélyszállítmányokat juttassanak el a Harvey az Irma és a Maria hurrikán áldozataihoz.
Az alkalmazást a Ford és a Mercy Egyetem folyamatosan fejleszti, és a tervek szerint hamarosan az Android operációs rendszerű eszközökön is hozzáférhetővé válik, valamint webes felületet is kap.
A Ford Motor Company globális autóipari és mobilitási vállalat, amelynek központja a Michigan állambeli Dearborn. Az összesen mintegy 202.000 alkalmazottat foglalkoztató, világszerte 62 gyártóüzemet működtető vállalat alaptevékenysége a Ford személyautók, haszongépjárművek, SUV-k és elektromos hajtású autók, valamint a Lincoln luxusautók gyártása, értékesítése, finanszírozása és a velük kapcsolatos szolgáltatások biztosítása. Ugyanakkor a Ford lendületesen dolgozik az új lehetőségek kiaknázásán is a Ford Intelligens Mobilitás terv alapján, aminek célja, hogy piacvezetővé tegye a vállalatot a konnektivitás, a mobilitás, az önállóan működő autók, a vásárlói élmény és az adatfeldolgozás területén. A vállalat a Ford Motor Credit Company révén pénzügyi szolgáltatásokat is nyújt. Amennyiben több információra van szüksége a Ford termékeiről vagy a Ford Motor Credit Company szolgáltatásairól, kérjük, keresse fel a www.corporate.ford.com vagy a www.ford.hu honlapot
A saját tulajdonú vállalatokban körülbelül 52.000 alkalmazottat, az összevont, illetve nem összevont közös vállalkozásokkal együtt pedig mintegy 66.000 embert foglalkoztató Ford Európa felel a Ford márkához tartozó autók gyártásáért, értékesítéséért és karbantartásáért Európa 50 piacán. A Ford Motor Credit Company mellett a Ford Európa üzleti tevékenysége magában foglalja a Ford Ügyfélszolgálat és 24 gyártóüzem (16 saját tulajdonú vagy összevont közös vállalat és 8 nem összevont közös vállalkozás) működtetését. Az első Ford autókat 1903-ban szállították Európába – ugyanabban az évben, amikor a Ford Motor Companyt alapították. Az európai gyártás 1911-ben indult meg.