Teszt

Csúcs Mercedesekkel csapattunk – maradhat 62 millió?

2018.08.31.

Dream Cars Roadshow címmel hirdetett nem mindennapi programot a Pappas Auto, ahogy tette ezt tavaly nyáron is. Idén augusztus közepén Szegeden vendégeskedett a turné, óriási érdeklődéssel kísérve.

Már a teszthét első napjának délelőttjén csúcsra jártak az autók, s velük párhuzamosan a regisztrációért felelős hölgyek is a Vásárhelyi Pál utcában. De minden flottul ment, és a tesztelő sofőrök és kísérőik is felelősen viselkedtek, azaz időre visszavitték az autót, amelyikért már mindig ott „topogott” a következő regisztrált.

A több mint fél tucat kocsiból, első körben a Mercedes GLC 43 AMG és az S 450 Coupe modellt próbálhattuk ki a bajai úti és röszkei úti körforgalom érintésével. Hegymenet itt nincs, de kigyorsításra alkalmas szakaszok igen, és a két körforgalom is alkalmas a stabilitás tesztelésére, ha a forgalom azt megengedi. Ha nem annyira engedi, akkor is esetleg szidják az autóstársak a tesztelő felmenőit, de erre ezúttal nem került sor.

Érdekesség – a fehér fényezésen túl –, hogy mindkét autóban ugyanaz a 3 literes V6-motor dolgozott, 367 lóerővel. A 100-as gyorsulás 4,9, illetve 5,4 másodperc volt, erre némi magyarázat, hogy a kupé a GLC-nél „súlyosabb egyéniség”, bár a laikus ránézésre a nagyobb darab autót érezné annak. Mindkét modell gyorsulása meggyőző, kanyarstabilitásban a laposabb kupé érződik erősebbnek, persze az elektronika mindkettőnél időben, de nem túl erőszakosan közbeavatkozik, ha túlságosan nyomná a vezető a gázpedált.

A GLC 19,4 millió forintról indul, a márka legnagyobb kupéjának belépőára 32,5 millió forint. Nem mellesleg ennél csak nagyobb motor van a kupéban – mi tehát a legkisebbel próbáltuk –, a tetőn pedig ott van a 6 literes, V12-es biturbó, 630 lóerős teljesítménnyel és elképesztő, 1000 Nm-es nyomatékkal.

Nem kétséges, hogy közel 15 évvel ezelőtt kategóriát teremtett a márka a CLS-sel, sokak szerint ez a valaha volt legszebb Mercedes-modell. A kocsi az új A-osztályon megismert vonalakat viszi tovább, nincs egyetlen rossz szöge sem, bárhonnan nézünk rá, dinamikus. Természetesen maradtak keret nélküli ablakok, ez mindig erős dizájnelem.

Az immár harmadik generációs CLS-ben dolgozó 3 literes motor különlegessége, hogy az elektromos rendszere 48 voltos, az integrált indítómotor és generátoregység jóvoltából elektromos rásegítést kap. Nem a plusz 22 lóerő a lényeg, amit elektromotorként biztosít az egység, hanem a 250 newtonméter nyomaték, ami az indulás pillanatában rendelkezésre áll.

A kocsi belseje is lenyűgöző, főleg a különleges Edition 1 változat a sportülésekkel. Limuzinhoz képest mélyen, sportosan ülünk, az ablakok keskenyek, hátul a fejtér talán szűkös, de a dizájn oltárán ennyit szabad áldozni. A CLS 4,8 másodperc alatt 100-on van, a számos változatban konfigurálható, nagy felbontású, digitális műszerfal pedig minden szükséges információt megmutat. Érdekes, hogy ezzel együtt nem csábít száguldásra a CLS 450, inkább egy kellemes utazóautó, amellyel stílusosan érkezhetünk meg bárhová.

A Mercedes megengedheti magának, hogy legyen egy olyan modellje, amire az autósok többsége talán rámondja, ez már sok. Ez lenne a G63 AMG, amiben Szegeden egy V8-as motor dolgozott 585 lóerős teljesítménnyel. A közel négy évtizedes legenda a máig alvázas felépítésű, három differenciálzárral. Ez a kocsi is megkapta az új multifunkciós kormányt és a digitális kijelzőt vagy igény szerinti kijelzőket. Kétféle műszerfallal készül ugyanis az autó. Középen a 12,3 colos digitális kijelző közös bennük, de a vezető előtti felületre kérhetők klasszikus órák vagy egy ugyanekkora képernyő is.

A közel háromtonnás szögletes doboz 4,5 másodperc alatt gyorsul 100-ra, szerintem az elnéptelenedett falvak vályogházakból álló utcasora egy speciális tolólappal egy menetben is bontható lenne az autóval. A brutális Mercedes gyorsulásánál csak a lassítása a drámaibb. A 100 literes benzintankra szükség is van, a tesztúton mindenki által alkalmazott padlógáz-satufék és vezetési stílus mellett könnyen fogyasztott 40 liter szuper plusz benzint száz kilométerenként a csúcsluxus-terepjáró. Külön benzinkút azért nem kell a birtoklásához, de 60 millió forint azért szükséges.

A G63 gyönyörű autó, nettó alapára 39,5 - a buttó 50,6 - milló forint, a designo éjfekete fényezése 1 millió 355 ezer forint, a Burmester térhatású hangrendszer 410 ezer, a kovácsolt keréktárcsák (4 darab) 772 ezer, a multikontúr üléscsomag 959 ezer, az AMG díszítőelemek pedig további 1 millió 103 forintba kerülnek. A csúcson drágán mérik a luxust, és ez még nem a teljes lista. A hivatalos ártájékoztató szereplő bruttó végösszeg 62,3 millió forint.

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.05.02
És van rá logikus magyarázat.   ..
2024.05.01
Az autó egyik legfontosabb adata az ára. Szélsőségesen eltérhet, kétezer forinttól százmillió....
2024.05.01
A BMW Múzeum részletekbe menően felújította előcsarnokát. Az elsődleges cél egy olyan modern,....
2024.05.01
A Ye sorozat három új modelljét egyszerre tervezik bemutatni ..
2024.05.01
- Oroszországban 161 ezer személygépkocsit gyártottak az idei első negyedévben, 81,3 százalékkal....
2024.05.01
Minden idők legszorosabb horvát WRC futamát élhettük át idén, ugyanakkor az új szabályrendszer is....
2024.05.01
- A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma tavaly 20 százalékkal, 14,6 millióra nőtt, így....
2024.05.01
Kés súlyos balesetről is hírt adott néhány perccel déli 12 óra aután a katasztrófavédelem. ..
2024.05.01
Az olasz helyett a spanyol Forma-4-es bajnokságban indul új csapatával, a Cram Motorsporttal Hideg....
2024.05.01
Végre belekóstolhattam az Magyar Év Autója 2024 egyik díjára jelölt legújabb Volkswagen Touareg....