Allianz
Ugyanakkor nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy az átlagosnál mostanság egyre gyakrabban fellépő viharok nagy károkat okoznak a gépjárművekben is. Az orkán erejű szelek fákat csavarnak ki, a házakról cserepeket, vagy nem ritkán egész tetőket sodornak le az úttestre. A percek alatt lezúduló nagy mennyiségű csapadék pedig nem csak közlekedő, de a parkoló járművekben is komoly károkat okoz.
Sajnos nincs jó hírünk azoknak az autósoknak, akik kizárólag kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkeznek, mivel nekik többnyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk egy-egy vihar okozta járműkár esetén. Ha belegondolunk, mennyibe kerül egy új szélvédő, egy víz alá került autó javítása, nagyobb alkatrész, vagy esetleg jégesőkár miatti újrafényezés, akkor nem csodálkozunk, hogy ma már egyre többen kötnek casco biztosítást gépjárművükre.
Amennyiben ugyanis a kárt szenvedett autós rendelkezik cascóval, egyszerű a helyzet: a cascója térít.
Hogy néz ki ez a gyakorlatban?
A casco kártérítési folyamat többféleképpen alakulhat attól függően, hogy online, telefonon, vagy szerződéses javítónál történik a kárbejelentés. Ami viszont közös pont, hogy a kárbejelentést követően a biztosító a károsulttal együttműködve megvizsgálja a kár körülményeit, és hogy terheli-e a casco tulajdonosát bármilyen felelősség a kár bekövetkeztében. Ha nem, akkor a biztosító megtéríti a járműben keletkezett kárt.
Igaz, a cascósok is épp úgy elszenvedik a kárral járó bosszúságokat, mint a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással rendelkezők, de jelentősen kevesebb kiadással kell számolniuk. Továbbá sokkal gyorsabban, egyszerűbben, és kényelmesebben intézhetik kárügyüket, főleg akkor, ha online ügyintézést választanak.
Azoknak, akiknek még nincs casco biztosításuk, megnyugtató megoldást kínál a nyári viharok ellen is az Allianz biztosítása, melyet online 10% kedvezménnyel, akár percek alatt megköthetünk.
Végezetül 5 tipp kármegelőzésre vihar esetén: