Audi Hungaria Iskolaközpont
A rendezvényre az intézmény saját diákjain kívül a régió több mit 500 tanulója látogatott el, némely iskolából egész osztályok érkeztek pedagógusaik kíséretében. A közel harminc hazai és külföldi kiállító között számos főiskola és egyetem, valamint olyan vállalat volt jelen, amelyek már a kezdetektől fogva részt vesznek a rendezvényen, de néhány intézmény – mint például a Pécsi Tudományegyetem és a Corvinus Egyetem – először képviseltette magát.
A kiállítási standokat az iskola aulájában építették fel, ahol a fiatalok érdeklődésüknek megfelelően tájékozódhattak a különböző szakokról és képzési lehetőségekről. A délelőtt folyamán különböző vállalatok és oktatási intézmények több tanteremben is tartottak információs előadásokat és prezentációkat, amelyek mindegyike iránt nagy volt az érdeklődés.
Dirk Lange, az iskola főigazgatója, köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a rendezvény célja, hogy a diákok a legátfogóbb módon tudjanak tájékozódni a pályaválasztással kapcsolatos lehetőségekről. Továbbá kiemelte annak fontosságát, hogy a leendő végzősök megbízható forrásból, első kézből kapjanak információt, hogy később megfelelő döntést hozhassanak. Ehhez az Audi Hungaria Iskolaközpont Győr egykori diákjai is hozzájárultak, hiszen számos személyes beszélgetés során saját tapasztalataikról számoltak be.
A legvonzóbbnak ez alkalommal is a neves egyetemek, illetve az Audi AG és az Audi Hungaria, valamint a BOS, a KACO és az MAN standjai bizonyultak. Utóbbiak az iskola duális szakképzésének fontos partnerei: a leendő idegennyelvű ipari és kereskedelmi technikusok gyakorlati képzésében vállalnak szerepet.
A magas látogatószámok, valamint a kiállító cégek és oktatási intézmények pozitív visszajelzései alapján a szervezők joggal tekinthetik sikeres rendezvénynek az Audi Hungaria Iskolaközpont Győr negyedik pályaválasztási és képzési vásárát is.