Autómosó
A hétköznapokban használjuk mosogatásra, kocsimosásra és takarításra is. Sokan pazarolunk rengeteg vizet az autónk tisztán tartására, hiszen nem vagyunk tisztában azzal, hogy a víz bizony a véges készletből érkezik. Azon kívül, hogy véges arról se feledkezzünk meg, hogy a harmadik világban van, hogy emberéleteket olt ki a vízhiány, emiatt vegyünk pár hasznos tippet, amivel spórolhatunk a legalább ma, a Víz Világnapján.
Az autómosás:
Akinek van autója, az általában tisztán is tartja. Vannak persze, akik majd felhördülnek, hogy minek mossuk a kocsit, legalább vizet is spórolunk. Bizony az autómosásnak haszna is van. Ha nem tisztítjuk meg autónkat bizonyos időközönként, akkor olyan mértékben gyorsítjuk fel bizonyos elemek kopását és öregedését, amely az autó hamarabb elhasználódásához is vezethet.
Szépen lassan kezd teret hódítani egy újfajta autóápolási módszer, mely olyan csekély mértékben használ vizet, hogy akár egy parkolóházban is létesíthető köré egy autókozmetika. Ez a módi nem más, mint a gőzzel való autómosás. Egy ilyen gőzgép 3 liter vízből lemos egy autót, így meglepően kevés a vízigénye. Gondoljunk csak bele, ha egy kellemes vasárnap délután lemossuk autónkat, akkor akár egy kútnál, akár otthon a kertben, de több vizet fogunk elhasználni, mint 30 liter. Emiatt érdemes lehet anyagi takarékoskodás céljából is bejelenteni autónkat egy ilyen autókozmetikába. Arról se feledkezzünk meg, hogy így a környezetünket is óvjuk!
Ha mégsem döntünk a gőz mellett és az otthoni kocsimosást választjuk, akkor, ha lehetőségünk van, szerezzünk be egy magasnyomású mosót. Ezen eszközök egyes típusai már akár tízezer forinttól is elérhetőek és alkalmasak autónk és a kert több részének megtisztítására is. Előnye egy ilyen gépnek, hogy jelentősen kevesebb vizet pazarolunk el vele, mint ha csak normál módon slagot használnánk. A legtöbb benzinkútnál található kézi autómosóknál is ilyen berendezéssel varázsolhatjuk széppé autónkat párszáz forintból.
Egy kerékpár életében is fontos tényező a tisztítás, ezért őket se hanyagoljuk el. Akár téli tárolásról, akár általános karbantartásról van szó, ügyeljünk a tisztaságára és a takarékoskodásra.
Jelszavunk legyen mindig a takarékosság, hiszen Földünkből egy van, vigyázzunk rá azzal is, hogy odafigyelünk és tudatosan használjuk a vízkészleteit. Emellett fogyasszunk minél több vizet a cukros üdítők helyett, hiszen rengeteg olyan ásványi anyag van benne, amelynek köszönhetően szervezetünk egészségesebben tud működni és ráadásul nem is hizlal! Így sok pozitív tulajdonsága mellett csak óvatosan használjuk!