Tóbiás és Balambér közlekedési kalandjai
Szeptember 1-jén kezdődik az iskola, a mostani tanévkezdés pedig több szempontból is rendhagyó lesz. A diákok nem a megszokott, két és fél hónapos vakáció után ülnek vissza az iskolapadba, hanem a koronavírus-járvány miatt március közepe óta nem jártak iskolába, mivel online zajlott az oktatás. Bizonyára még annál is élesebb lesz a váltás sok család és gyerek életében, mint amilyen a nyári szünidő után lenni szokott.
A rendhagyó tanévkezdés idén is figyeljünk a biztonságos közlekedésre
Ráadásul a járványügyi óvintézkedések miatt a suliban sem lesznek olyanok a mindennapok, mint amit a diákok korábban megszoktak. A tanórákon nem, de a közösségi terekben, – például a folyosókon – be kell tartaniuk a 1,5 méteres védőtávolságot. Ahol ez nem oldható meg, ott a felső tagozatosoknak és a középiskolásoknak ajánlott a maszk viselése. Rendszeres lesz az iskolákban a fertőtlenítés, a szellőztetés, és persze a gyerekeknek is oda kell figyelniük a gyakori és alapos kézmosásra. Mindezek mellett csaknem ötszáz suliban most először iskolaőrök is lesznek.
Közlekedés az iskolába
A szeptemberi iskolakezdés minden évben nagy változást hoz a közlekedésben is: megnő a forgalom, a reggeli és délutáni csúcsforgalomban ismét megjelennek a gyerekek és a fiatalok. Tanévkezdéskor sok iskola környékén rendőrök és polgárőrök ügyelnek a gyerekek biztonságára.
Az autósoknak is óvatosabbnak kell lenniük szeptembertől (Fotó: Police.hu)
Ám az autósoknak is sokkal jobban oda kell figyelniük. Sokan még nem rázódtak vissza, ezért a figyelmük elkalandozhat. Fokozott óvatossággal közelítsük meg az iskolákat, gyalogátkelőket, kereszteződések és megállók környékét. A szülőknek pedig abban van nagy felelősségük, hogy felkészítsék a gyerekeket a biztonságos közlekedésre.
Készítsük fel a gyereket a közlekedésre
Beszéljük át a legfontosabb szabályokat
Mielőtt egyedül elengedjük a gyereket az iskolába, legyünk biztosak abban, hogy ismeri és minden körülmények között betartja a közlekedési szabályokat. A legfontosabb dolgokat tudatosítsuk benne: mielőtt lelép a járdáról, alaposan nézzen körbe; mindig a kijelölt gyalogátkelőhelyen menjen át az úton, és a zebrán is legyen körültekintő.
A szülőknek jó példát kell mutatniuk, ezért a szabályokat ők is tartsák be: ne szaladjanak át a piros lámpán, és ha van a közelben zebra, használják azt, ne az úttesten vágjanak át. Ha mi visszük a gyereket az iskolába, álljunk meg szabályosan az autóval a suli környékén, ne várakozzunk tilosban, és ne tartsuk fel a többi autóst.
Nektek is tetszett Tóbiás és Balambér meséje? Minden héten frissülő történetünket kövessétek itt az Autószektoron, naponta új játékokért, tanácsokért pedig lájkoljatok minket a Facebookon!