gyorshajtók

Több mint ezer gyorshajtó kap hamarosan minimum 50 ezres csekket - itt mértek

2025.01.28.

Előző héten 14 olyan sofőrt szűrtek ki a rendőrök, akik ittasan ültek volán mögé, egyikük egy körforgalom közepén végezte. Bács-Kiskun vármegyénben egy hét alatt 53 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyben összesen 9 ember sérült meg, egy fő pedig a helyszínen életét vesztette.

Az elmúlt héten a megengedett sebességhatárokat regisztráltan 1044-en lépték át Bács-Kiskun Vármegyében. A szabálytalankodóknak legalább 50.000 forint közigazgatási bírságot kell fizetniük, a kiszabható bírság összegének maximuma pedig 468.000 forint. Két sofőr jelentősen túllépte a megengedett sebességet: egyikőjük 60 helyett 121 km/h-val hajtott az 5-ös számú főúton, a másik autós pedig 98 km/h-val száguldozott Kunszentmiklós belterületén.

Az egyenruhások 14 olyan autóst igazoltattak, akik a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztottak; egy sofőr balesetet is okozott. Szombaton egy személyautó sofőrje Kecskeméten, az 53101-es számú út csomópontjában lévő körforgalomba úgy hajtott be, hogy nem követte az út vonalvezetését és a körforgalom közepén, egy szintben kiemelt füves területre hajtott, ahol egy oszlopnak is nekiütközött.

A sofőr a rendőrök kiérkezése előtt elhagyta a helyszínt, gyalogosan távozott, de a közeli benzinkúton a nyomára bukkantak és intézkedés alá vonták. A járőrök alkoholszondát alkalmaztak, ami pozitív eredményt mutatott, ezért vér-vizelet mintavételre előállították a 32 éves hódmezővásárhelyi férfit. Kiderült, hogy a sofőr ráadásul el is van tiltva a járművezetéstől, a rendőrök büntetőeljárást folytatnak vele szemben.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.17
A síszezonban sokan akár egy hosszú hétvégére is átugranak Ausztriába, így becsukott szemmel is....
2025.12.17
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség vádat emelt és börtönbüntetést, valamint a....
2025.12.17
A német légitársaság 2026-ban két Boeing 747-400-as és két Boeing 747-8-as utasszállítóját vonja ki....
2025.12.17
Papíron minden adott az egységes, modern autóvásárlási élményhez, a gyakorlatban viszont továbbra....
2025.12.17
Kitüntették Markus Schafert, a Mercedes-Benz AG igazgatótanácsának tagját, aki Magyarország igaz....
2025.12.17
Baleset miatt lezárták az utat Szeged és Sándorfalva között szerda reggel - tájékoztatta a Csongrád....
2025.12.17
Ausztriában továbbra is egyre többen váltanak országos Klimaticketet – még annak ellenére is, hogy....
2025.12.17
A Renault a 2025-ös Solutrans 2025 szakkiállításon hivatalosan is bemutatta a Trafic legújabb,....
2025.12.17
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2025. 12. 17.....
2025.12.16
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók....