szoftver fejlesztés
A két vállalat illetékesei bejelentették, hogy a jövőben közösen fogják fejleszteni az autóipari szoftvereket és hardvereket, valamint ugyanazt az operációs rendszert fogják használni. Az együttműködéstől több százmillió dolláros megtakarítást remélnek.
A közösen fejlesztendő fedélzeti rendszerek alatt nemcsak az infotainmentet és a vezetői kijelzők (műszerfal) operációs rendszerét kell érteni, hanem az elektronikus vezérlőegységeket és hozzá csatlakozó kábeleket.
A járművek szinte teljes vezérlése egyforma lesz, a kezdve a távolság- és sávtartó rendszertől, egészen az automata menetfények és a légzsák aktiválásáig. A Nikkei Asia ismertetése szerint a két vállalat által 2027-től gyártott elektromos autók fedélzeti rendszerei csaknem 90 százalékban lesznek azonosak.
A szoftverfejlesztés költséges vállalkozás. Egyes autógyártók és autóalkatrész-beszállítók évente milliárdokat költenek rá. A Mazda úgy véli, hogy a Toyotával való együttműködéssel a fejlesztési költségek akár 70-80 százalékát is megspórolja.
A két japán vállalat szoros együttműködése nem új keletű, évek óta együttműködnek például a motortechnológiák fejlesztésében, a partnerség egyik terméke a Toyota Yaris és a Mazda2-es megtévesztő hasonlósága.
Az infotainment operációs rendszerek várhatóan fontosabb szerepet fognak játszani a jövőben, mint bármikor. A jövőbeni rendszerek várhatón lehetővé teszik majd az autógyártóknak, hogy különféle tartalmakat értékesítsenek az autótulajdonosoknak, sőt, új járműfunkciókat, például továbbfejlesztett vezetőtámogató technológiákat is kínáljanak nekik. A Boston Consulting globális menedzsment-tanácsadó várakozásai szerint 2030-ra a szoftveralapú járművek lendületet adnak az autóiparnak.