támogatás
A tájékoztatás szerint a tanműhelyekben összesen több mint 250 tanuló gyakorlati oktatása valósulhat meg. A Robert Bosch Power Tool Kft. gyártósori gépbeállító és mechatronikai technikus 167 millió forintot kapott, a Hot & Cold Therm Kft. csőhálózat és technológiai csőhálózat szerelő, hegesztő, lakatos, kőműves, hideg- és meleg burkoló, festő és mázoló, asztalos, bútorasztalos 151 millió forintot, a Büttner és Társai Szerszámelemgyártó és Kereskedelmi Kft. gépgyártás-technológiai technikus, CNC gépkezelő, ipari gépész, villanyszerelő, hegesztő és mechatronikai technikus pedig 297 millió forintot.
A szaktárca közleményében emlékeztetett, hogy a középszintű duális képzés tanműhelyeire egyedi miniszteri döntéssel nyújtható támogatás, amelynek legfőbb feltétele a tanulószerződéses létszám növelése legalább 50 fővel.
Ezzel a támogatással tanulónként átlagosan legfeljebb 8 ezer eurónak, összességében legfeljebb 2 millió eurónak megfelelő összegű juttatást nyerhet el egy gazdálkodó szervezet tanműhely létrehozására és felszerelésére, legalább 27 százalékos önrész, valamint 5 éves létszám-fenntartás és tanműhely-működtetés vállalása mellett. A támogatásból létrehozott tanműhely további fenntartását, illetve a tanulók költségeit adókedvezmények tovább segíthetik - olvasható a közleményben.
MTI