Rimac
Véget ért egy év, megérkezett egy újabb és mint ilyenkor mindig, az embereket most is eltölti valamiféle remény, egy új kezdet. Mindenki fogadalmakat köt, miben változtat, hogyan fog jobban élni. Nincs ez másképpen az autóiparban is, amely mindig igyekszik újabb és jobb tehnológiákat fejleszteni, hogy még kényelmesebb legyen az életünk. Kísérleteznek önvezető autókkal, sávtartó rendszerekkel, gyalogosfelismeréssel, van olyan projekt, ami sikeresebb és van, amely még csak gyerekcipőkben rugdalózik. Utóbbi csoportba tartozik az önvezetés, amellyel rengeteg gyártó kísérletezett már, kevés sikerrel.
A Tesla sorra rendel visszahívásokat, miután önvezető rendszere rengeteg balesetet okoz és más gyártók is hasonló problémákba futnak. Ilyen körülmények között akar belépni erre a piacra a Rimac. A név nagyon ismerősen csenghet, ez az a horvát gyártó, amelynek Nevera nevű hiperautója rengeteg rekordot állít fel. Legyen az a gyorsasági rekord a Nürburgringen, vagy akár a tolatás sebességrekordja, a Nevera neve szerepel mellette. Nagyjából 20 gyorsasági vagy fékezési rekord fűződik a sportautóhoz, de a Rimac most nem a Neverával kapcsolatban akar bejelentést tenni.
A Rimac - 2021 óta hivatalosan Bugatti Rimac, miután felvásárolták a Bugattit - Project 3 Mobility nevű projektjének tervét tökéletesíti, amely a tömeggyártott autók irányába lendíthetné a céget. 2024 elején szeretnének bemutatni egy önvezető autót, pontosabban taxit, amelyet terveik szerint 2026-ra már gyártósrorra is helyzhetnek.
A hipersportautó Rimac Nevera. (Forrás: Rimac)
Egyelőre nem adtak meg sok részletet, de a Rimac alapítója és vezérigazgatója, Mate Rimac azt már bejelentette, hogy a projekt keretében egy olyan önjáró robottaxit szeretnének kifejleszteni, amely "sokak életét megváltoztatja" azzal, hogy egy környezetkímélőbb és elérhető utazási módot biztosít a városokban. Rimac azt is hozzátette, hogy a projektet a KIA-val közösen szeretnék fejleszteni.
Rimac azt is mondta, hogy az önvezető autó mellett az elektromos autó-gyártás minden más infrastrukturális részét, vagyis a töltőket, tárolóegységeket és parkolókat is a Rimac tervezné és a cégvezető úgy írta le a robottaxit, mint "egy autó , csak egy teljesen másfajta".
A cég azért halogatja a bemutatást, mert nem szeretnék, hogy egy félkész állapotú prototípust mutassanak be, hanem egy már ténylegesen jól működő modellt akarnak a nyilvánosság elé tárni. A Project 3 különálló brand lenne a vállalaton belül, hogy elkülönítsék a szuper sportautókól és a Bugatti névtől is.
Bár ez egyelőre nem sok, a Rimac azt reméli, hogy a robottaxi ténylegesen előremozdítsa az autózást és az emberek hozzáállását. Persze, sok ilyen próbálkozást láttunk már korábban, de a gyártó sikereit tekintve van ok reménykedni, hogy talán most egy valóban sikeres történet láthatunk majd és egy olyan modell kerül az utcákra, amely képes biztonságosan utasokat szállítani emberi kontroll nélkül is, miközben visszaszorítja a károsanyag-kibocsátást és elősegíti a környezet védelmét.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!