elektromobilitás
A töltő elektronikájának a járdaszegélykőbe való integrálása de facto "töltőoszloppá" teszi azt, bár a kapcsolódó korlátozások nélkül.
A töltőinfrastruktúra kulcsszerepet játszik az elektromobilitásra való átállásban. A német kormány ambiciózus célkitűzése, miszerint 2030-ra 15 millió elektromos járművet kell forgalomba helyezni, csak akkor érhető el, ha a töltőkapacitás lépést tart az ország bővülő e-jármű parkjával, mivel a jövőben sokkal több olyan embernek kell majd átállnia az e-mobilitásra, akik nem rendelkeznek magánparkolóhelyekkel és töltőállomásokkal. Becslések szerint Németországban 2030-ra mintegy egymillió nyilvános töltőállomásra lesz szükség.
Ez a szükségszerűség ütközik azzal, hogy a városi területeken nincs elegendő hely a könnyen hozzáférhető nyilvános töltőállomások gyors, rugalmasan méretezhető és alacsony költségű telepítésére. Ezzel szemben a Rheinmetall által kifejlesztett megoldás intelligens módon használja ki a meglévő városi infrastruktúrát, miközben azonos szintű töltési teljesítményt biztosít, és a járdaszegélyeket gyakorlatilag töltőoszlopokká alakítja át. Ugyanígy, ez a rendkívül robusztus megoldás gyakorlatilag bárhol telepíthető városi környezetben, és ezáltal skálázhatóvá is válik.
Az eddigi megbeszélések alapján számos egyedi előnyt látunk itt a meglévő töltőrendszerekhez képest, ami lehetőséget teremt a mobilitás forradalmának sikeres alakítására.
— Ascan Egerer, Köln mobilitásért felelős tanácsnoka
A rendszert szigorú tesztelésnek vetették alá, mielőtt a közterületen történő első felhasználását a közelgő kísérleti projekt keretében megkezdték volna.
A TankE GmbH a RheinEnergie AG leányvállalata. Átfogó szolgáltatási palettát kínál a töltőinfrastruktúra tervezéséhez, kiépítéséhez és üzemeltetéséhez. Piaca ipari és kereskedelmi ügyfeleket, járműflotta-üzemeltetőket, az ingatlanszektort, valamint önkormányzatokat és közműveket foglal magában.
Cs.A.-Ő.P.
Cikkünk megírását az InterCars támogatta.