Carlos Ghosn
Az üzletembernek 500 millió jent, vagyis 1,3 milliárd forintot kellett óvadékként letennie, majd helyi idő szerint csütörtök éjjel fél tizenegykor hagyta el Tokióban a börtönt.
Ghosn a Nissan Motor Co., a Renault SA és a Mitsubishi Motors Corp. részvételével létrehozott autóipari szövetség, egyben mindhárom autógyártó első embere is volt, mígnem Tokióban tavaly november 19-én őrizetbe vették és előzetes letartóztatásba helyezték pénzügyi vétségek miatt.
Több mint három hónap múlva, március 6-án szigorú mozgás- és nyilatkozati korlátozások mellett óvadék ellenében feltételesen szabadlábra helyezték, de alig egy hónapra rá, újabb vádakkal ismét letartóztatták.
Az autóipar egykori titánját, "a Nissan megmentőjét" több bűncselekménnyel vádolják Japánban. Kettő azzal függ össze, hogy a valósnál jóval kevesebb javadalmazást tüntetett fel nyolc éven át a Nissan jelentéseiben, a harmadik pedig arra vonatkozik, hogy privát vagyonkezelő cégének veszteségeit a Nissannal számoltatta el. Ha bűnösnek találják, akár 15 év börtönbüntetést is kiszabhatnak a 65 éves üzletemberre.
Legutóbb pedig az ügyészség a Nissan egy ománi márkakereskedőjének juttatott kifizetéseivel kapcsolatban emelt vádat annak gyanúval, hogy az összeg egy részét személyes célokra a Ghosn család egyik tagjának vállalatához irányították át.
Ghosn tagadja, hogy elkövette volna az ellene felhozott vádakat.