Skoda
A 4,38 méter hosszú, 1,84 méter széles, 1,6 méter magas Skoda Karoq kívülről nagyon hasonlít majd az egy mérettel nagyobb Kodiaq-ra, de attól eltérően kizárólag ötszemélyes karosszériával lehet majd megvenni. A csomagtartója 521 literes alaphelyzetben, lehajtott hátsó ülésekkel 1630 literre nő.
Az újdonság a Kodiaq-hoz hasonlóan a Volkswagen-konszern MQB padlólemezére épül, a motorkínálatában öt darab turbófeltöltésű erőforrás lesz, amelyek közül négyet korábban még nem kínált a márka egyetlen típusában sem. Az alapmodellt az egyliteres, háromhengeres TSI hajtja 115 lóerővel, a következő szint az új, hengerlekapcsolásra képes 1,5-ös TSI 150 lóerővel. Ezzel a motorral 8,4 másodperc alatt gyorsul fel 100 km/h-ra a cseh szabadidő-autó.
Az új 1,6-os TDI 115 lóerős, nyomatéka 250 Nm, átlagfogyasztása 4,5 liter. A 150 lóerős kétliteres TDI már más Skodában is elérhető volt, ez a motor 4,3 liter fogyaszt, így jó kompromisszum az ár, az erő és a fogyasztás viszonylatában. Az új kétliteres TDI a Karoq legdrágább erőforrása 190 lóerővel és 400 Nm nyomatékkal. Ez a változat 7,8 másodperc alatt éri el a 100 km/h-t.
A Karoq változattól függően lehet első- és összkerék-meghajtású, az erőátvitelről hatfokozatú kézi vagy hétfokozatú DSG váltó gondoskodhat. A drágább változatokban megtalálható lesz a Drive Mode Select System, amelynek segítségével a kocsi hajtását normál, sport, eco, egyéni és hó beállításra lehet kapcsolni.
A vezetéstámogató rendszerek között megjelenik a radaros tempomat, a sávtartó, a holttér-figyelő rendszer, és a gyalogosfelismerős vészfék asszisztens és a parkolóautomatika. Újdonság a vészhelyzeti asszisztens, amely a vezető rosszulléte esetén képes megállítani az autót, ha a radaros tempomat és a sávtartó be van kapcsolva. Az utastérben a gesztusvezérlés, 9,2 colos digitális műszerfal, a vezetés nélküli mobiltöltés, a belső wifi és az LTE online kapcsolat jelenti a legfontosabb új extrákat.