állásbörze
SZTE Karriernapok című egyetemi rendezvényen azok a diákok jártak nagyobb sikerrel, akik reáldiplomával kerestek munkát végzés utánra, első álláshelyüknek. Kiemelkedően sok ajánlattal „bombázták” a kiállítók a gépész- és villamos mérnököket, valamint az informatikusokat is. Álláslehetőséggel épen úgy, mint gyakornoki pozícióval.
Az eseményen mintegy 1500 egyetemi hallgató és frissdiplomás gyűjtött információt a cégek nyitott gyakornoki pozícióiról, állásajánlatairól és a későbbi elhelyezkedési lehetőségekről. A résztvevők megismerték a munkáltatók elvárásait és feltérképezték, hogy miben érdemes fejlődniük ahhoz, hogy frissdiplomásként a lehető legjobb eséllyel induljanak el a munka világába vezető úton.
A Szegedi Tudományegyetem által kiadott diploma minőségi garanciát jelent. Ezt igazolják a statisztikai adatok is, ugyanis a nálunk végzők 94 százaléka rövid időn belül elhelyezkedik – emelte ki köszöntőjében Gellén Klára oktatási rektorhelyettes. Hozzátette: az SZTE népszerűsége nem vitatható, ezt tükrözik az országos és nemzetközi rangsorokban elért helyezések és az évről-évre egyre több felvételiző is.
Gyakorlott fejlesztőket és pályakezdőket egyaránt keresett a tavaly Szegeden fejlesztési irodát nyitó Continental Autonomous Mobility Hungary. Nálunk még csapatot építenek, az indulásnál viszont fontos, hogy tapasztalt szakembereik is legyenek. A technológiai vállalat tavaly októberben jelentette be, hogy a vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgozó budapesti székhelyű üzleti területe új „részleggel” bővül Szegeden. A toborzás azóta is folyamatos, minél több munkavállalót sikerül felvenniük, annál több önálló fejlesztést hozhatnak majd Szegedre.
A Continetal amúgy is régi részvevője már a szegedi állásbörzének, ezúttal is három egymás melletti standon mutatták meg magukat. A budapesti „központ” mellett a hűtő-fűtő csöveket gyártó makói Contitech Fluid Automotive Hungária és a szegedi egység is kínált bőven állásokat.
Kecskemét autósztrádán csak egy ugrás Szegedtől, nem véletlen, hogy a Mercedes gyár is hosszú ideje visszatérő vendége a tavaszi és őszi állásbörzéknek. Az elmúlt néhány alkalommal kicsit talán visszafogottabb volt a jelenlétük, idén azonban rendesen odatették magukat. A rendezvényre igyekvők érkezéskor a márka első Magyarországon készülő tisztán elektromos modelljébe „botlottak” a szabadtéri kiállítási területen, ez volt EQB kompakt SUV.
A főbejárat közelében, belül is meglehetősen méretes és nagyon látványos standdal hívta fel magára a figyelmet az autógyár. A pénzügy és a beszerzés területén túl képzési koordinátort is keresnek a Mercedes Akadémiára, gyártástervező mérnököt a munkaerő-kapacitástervezés területére. Felfutási alkatrész koordinálására épp úgy keresnek szakembert, mint logisztikai tervezőt a bejövő árukhoz.
Van nyitott pozíció folyamattervező mérnöknek a felületkezelő üzemben, illetve mérnökspecialistának ugyanitt a karbantartási területen. Keresnek gyártástechnológust az összeszereléshez, karbantartó- és üzemmérnököt a karosszériaüzembe – sok más egyéb között.
„Nálunk elméleti tudásodat átültetheted a gyakorlatba és szakmai tapasztalatot szerezhetsz - pl. logisztika, minőségirányítás, műszaki üzemeltetés, beszerzés, pénzügy és kontrolling, jog, HR, és kommunikáció - multinacionális autóipari környezetben” olvasható a kecskeméti Mercedes gyár karrieroldalán.
Három év alatt hatvan új munkahelyet teremtett Szegeden a Lufthansa Systems Hungária. Ők is újabb munkatársakat kerestek, közel tíz nyitott pozíciójuk van, elsősorban javafejlesztőket várnak. A német óriás magyar szoftverfejlesztő cége a légiközlekedési informatika meghatározó világvállalata, munkatársai 600 millió utast szolgálnak ki évente, 120 légitársaság 6 ezer repülőgépén működnek a szoftvereik. Ebbe a hatalmas fejlesztőgépezetbe kapcsolódik majd be nap, mint nap a szegedi irodában dolgozó több mint hatvan ember.
Az esztergomi Suzuki sem engedheti meg magának, hogy ne képviseltesse magát egy ilyen fontos állásbörzén, természetesen standot állított a hazánkban 30 éve jelenlévő, 123 országba értékesítő autógyár is.
Az ipari robotika úttörője, a KUKA is hosszú ideje elmaradhatatlan részvevője a szegedi karriernapoknak. Nemzetközi környezetet, izgalmas feladatokat kínál az autógyártás nélkülözhetetlen gépbeszállítója az ipar 4.0 világában.
Idén is megjelent a szintén „törzsvendégnek” és Szegedhez közelinek számító Linamar is, Békéscsabán és Orosházán ajánlanak mérnöki munkahelyeket egyebek között az automatizálás, a karbantartás és a minőségirányítás területére.
Tavaly decemberben utóipari mérnökirodát nyitott Szegeden a Thyssenkrupp Automotive üzletága, ők sem hiányozhattak az állásbörzéről. A vállalat munkatársai autóipari high-end hardver- és szoftverfejlesztést végeznek a világ legnagyobb autómárkáinak, a szegedi mérnökcsapat a budapesti és a veszprémi központokkal szoros együttműködésben dolgozik. Szegedi nyitásukban meghatározó szempont volt az egyetem, valamint az, hogy város az utóbbi években egyre inkább egyfajta regionális központ szerepét kezdi betölteni az IT szolgáltatások és szoftverfejlesztés területén.
Az Airbus sem először járt a szegedi állásbörzén, ezúttal leginkább projektmérnököt kerestek a gyártás területére. Egyebek között új technológiák bevezetésére, gépspecifikációk elkészítésére – természetesen felsőfokú műszaki végzettséggel és aktív angol nyelvtudással. Ez utóbbi mára szinte mindenütt elengedhetetlen, e nélkül nehéz belépni a munka világába, ígéretes karrier építeni a való életben.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!