magyar járműipar

Meghatározó a járműszektor a magyar ipar jó teljesítményében

2022.01.09.

A járműiparnak, az új kapacitások létrejöttének és a vállalati rezsicsökkentésnek köszönhető, hogy a magyar ipar hónapok óta ilyen jól teljesít - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adataira reagálva.

A KSH pénteki közlése szerint tavaly novemberben az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva  2,1 százalékkal nőtt a termelés. Az előző hónaphoz viszonyítva 2,9 százalékkal emelkedett a szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás - írja az MTI.

György László közölte: zajlik a magyar járműipar átalakulása az elektromos autók, az önvezető autók irányába, ez húzza a magyar gazdaságot.

Miközben a magyar járműipar soha nem látott mértékű megrendelés-állománnyal áll szemben, a globális piacon jelentkező félvezető hiány miatt ezeket a megrendeléseket nem tudja maradéktalanul kielégíteni. Az államtitkár szerint ezért nagy meglepetést okozott, hogy a KSH adatai alapján az ipar tavaly novemberben éves összevetésben csaknem 3 százalékkal tudott bővülni.  

György László kiemelte, a szaktárca a maga eszközeivel azon dolgozik, hogy a kínálati oldal hiányosságait, a félvezető- és az alapanyagihányt orvosolják. Segíteni próbálnak a Magyarországon működő vállalkozásoknak, hogy 2022-ben ki tudják elégíteni azt a hatalmas megrendelés-állományt amellyel szembe néznek, hiszen ezáltal idén még jobb éve lehet az iparnak, mint 2021-ben volt.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.06
Orvosi incidens történt a Lufthansa Boeing 747-8 típusú repülőgépén – írja a Bild.   ..
2025.02.06
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában. A....
2025.02.06
A Revuelto, az Urus SE és a Temerario díjakat kap a dizájnért, a teljesítményért és a vezetési....
2025.02.06
Lezárják a hétvégén a Lánchidat, valamint a pesti alsó rakpart Eötvös tér és a Jászai Mari tér....
2025.02.06
A tavalyi évben világszinten, Európában és Magyarországon is rekordértékesítéseket elérő Lexus a....
2025.02.06
Könnyű páncélvédettségű terepjáró bázisjárműre fejlesztett autonóm és távirányítási funkciókat a....
2025.02.06
Marihuána tartalmú elektromos dohányterméket, csaknem 1500 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát....
2025.02.06
Kevés tesztautót szeretett meg így a családom, mint a konnektoros hibrid Ford Kugát. A napi szinten....
2025.02.06
A tegnapi wolfsburgi üzemi gyűlésen Thomas Schäfer, a Volkswagen márka vezérigazgatója....
2025.02.06
A rendőrség azt üzeni, nagyot tévednek, akik azt hiszik, hogy nem ellenőrzik az autósiskolák....