Európa

Jóval kevesebb a baleset Európában, mint Amerikában

2022.07.19.

Az erősen motorizált térségek között az Európai Unió vezet közlekedésbiztonsági szempontból.

Amerikában 1 millió lakosra vetítve lényegesen több a közúti közlekedési balesetben elhunytak száma, mint az EU-ban – írja a Kreszvaltozas.hu. A tanulmány készítője ennek okaként két tényezőt emelt ki. Egyrészt szintén népességarányosan az USA-ban jóval több a gépjármű, mint az Unióban. Másrészt a Bloomberg szerint az amerikaiak 85 %-a, míg az az európaiak csupán 50-65 %-a használja rendszeresen a gépkocsiját. Az amerikaiak 70 %-a 1 mérföldnél kisebb távolságra is gépkocsival megy, az európaiak gyalog, kerékpárral és busszal. Továbbá egy-egy használati periódusban jellemzően nagyobb úthosszt tesznek meg Amerikában, mint Európában.

Európai Unió-ban 447 millió ember él, Amerikában 338 millió. Az USA 50 tagállama közül egy sincs, ahol az 1 millió lakosra eső közúti balesetben elhunytak száma kisebb lenne 40-nél. Wyoming tagállam adatai a legrosszabbak. Kb. 4 000 a halálos áldozatok száma, ami az arányt tekintve 254 haláleset/1 millió lakos. Legjobb a helyzet az északi államokban, köztük New Yorkban. 15 államban (például Kalifornia) az adatok az EU-s sereghajtók, mint a bolgár, román, adatokhoz hasonlítanak, itt 90-119 haláleset jut 1 millió lakosra.

A közlekedési balesetben elhunytak számát tekintve az EU a közlekedésbiztonsági intézkedések és a használati szokásoknak köszönhetően az erősen motorizált térségek között pozitív értelemben tölt be vezető szerepet. Az EU területén átlagosan 1 millió lakosra 42 közúti közlekedési balesetben elhunyt jut, ugyanez az érték az USA területén 106, az erősen fejlődő Kína esetében pedig 188.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.24
Vannak autók, amiket nem szívesen ad vissza az emberfia a teszthét után. Az új Santa Fe pontosan....
2025.02.24
Örömmel szeretném jelezni Önöknek, hogy szűk 10 hónappal a Toyota Insider magazin elindítása után a....
2025.02.24
A komáromi rendőrök éjszakai szolgálatuk során észrevettek egy Mercedes-Benz típusú járművet a....
2025.02.24
A közlekedési tárca és a KTI által életre hívott együttműködés célja, hogy a mikromobilitási....
2025.02.24
A Lexus 2025-ben is az ATP Tour, a nemzetközi férfi teniszsport legmagasabb szintjének platina....
2025.02.24
A BYD autógyár építése felpezsdítette az életet a Szegedi Tudományegyetemen, 2025-ben egyenesen....
2025.02.24
Gázolás miatt késésekre kell számítani a Keleti pályaudvarra érkező, illetve onnan induló vonatok....
2025.02.24
A győri Széchenyi István Egyetem Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karának diplomaátadóját....
2025.02.24
A 34 éves Sebastian Nittnaust két ismeretlen támadta meg csütörtökön szülei szőlőjében Golsban (....
2025.02.23
Két személyautó ütközött össze frontálisan a 81-es főúton, Sárkeresztestől északra a 10-es....