oktatás
Bertóti Edgár, a kar dékánja a Miskolcon tartott sajtótájékoztatón elárulta, hogy a mérnökhallgatók az alapképzést követően számos mesterképzési, majd ugyancsak a járműipari területre specializálódó PhD képzésben készülhetnek fel a járműipari mérnöki pályára. Bertóti arról is beszélt, hogy Miskolc az ipar, tudás, kultúra hármas egységére építve "Közös jövőnk" szlogennel egy autóipari életpályamodell kidolgozásával, átgondolt és összehangolt fejlesztésekkel kíván további befektetőket vonzani a régióba. Ezért indokolt, hogy a magyarországi járműiparnak szakmérnököket képezzenek, és a jövő évtől megkezdődjön a Miskolci Egyetemen a hallgatók ez irányú oktatása - mondta.
A dékán tájékoztatása szerint a felsőoktatási intézmény és konzorciumi partnerei csaknem félmilliárd forintot nyertek uniós pályázaton az Autech elnevezésű projektre, amely a stratégiailag kiemelt fontosságú járműipar kutatás-fejlesztésére irányult, és amelyen több mint száz kutató dolgozott.
A tájékoztatón elhangzott: a járműipari fejlesztések egyik legfontosabb fejlesztési területe a járművek tömegének csökkentése, amely számos nagy nemzetközi fejlesztési projekt középpontjában áll. A tömegcsökkentést már az autók tervezésénél, a különféle tervezési koncepciók megalkotásánál kell kezdeni, ennek fő irányait anyagtudományi oldalról a különböző nagyszilárdságú acélok, a könnyűfémek, elsősorban az alumínium- és a magnéziumötvözetek, valamint a különféle szálerősítéses, polimer mátrixú kompozitok alkalmazása jelentik.
A projekt keretében folytatott kutatások megteremtik ezen korszerű új anyagok minél szélesebb körű ipari alkalmazásának lehetőségeit, feltételeit, hozzájárulva a hazai járműipar nemzetközi versenyképességének fokozásához is.