ittas vezető

Halálos gázolás után előzetesbe került az ittas sofőr

2017.01.05.

Halált okozó ittas járművezetés és segítségnyújtás elmulasztása gyanújával előzetes letartóztatásba helyezte a Budai Központi Kerületi Bíróság csütörtökön azt a férfit, aki Budapest VIII. kerületében január 2-án felhajtott személygépkocsijával a járdára és elütött két gyalogost - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya az MTI-t, jelezve, hogy a gyanúsítottnak soha nem volt jogosítványa.

A közleményben emlékeztettek arra: a férfi hétfő délelőtt a Baross utca és az Illés utca kereszteződésében felhajtott a járdára, ahol elütött két ott várakozó gyalogost, majd egy oszlopnak ütközött. A balesetet követően el akarta hagyni a helyszínt, de a jelenlévő járókelők visszatartották.

Az ügyészség szerint a gyanúsítottnak a baleset után tanúsított magatartása, a cselekmény tárgyi súlya, valamint a kiszabható büntetés mértéke megalapozza annak veszélyét, hogy a férfi megszökne vagy elrejtőzne, ezért a hatóság az előzetes letartóztatását indítványozta. Ugyanis a kiszabható halmazati büntetés két évtől tizenegy évig terjedő szabadságvesztés lehet - tették hozzá.

A bíróság indokolásában hangsúlyozta, hogy a gyanúsított többszörösen büntetett előéletű, korábban vagyon elleni bűncselekmények mellett több alkalommal ittas járművezetés vétsége miatt is elítélték. A férfi annak ellenére ült ittasan a volán mögé, hogy jogosítványa soha nem volt, illetve a járművezetéstől is eltiltották.

A bíróság ezért megállapította, hogy a gyanúsított tudatosan szembehelyezkedik a közúti közlekedési normákkal, a vele szemben alkalmazott szabálysértési és büntetőjogi szankcióknak esetében nincs visszatartó erejük. A bíróság ezért nem látott lehetőséget enyhébb kényszerintézkedés alkalmazására.

A végzés nem jogerős, a védő házi őrizet elrendeléséért fellebbezett - tartalmazza a törvényszék közleménye.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.02.11
Hanem a ázsiaiak is, ahol hatalmas kultúrája van az egyterűek és személy- vagy csomagszállító....
2025.02.11
Újra indul a rali Európa-bajnokságon (ERC) a Herczig Norbert, Ferencz Ramón kettős, amely új....
2025.02.10
Nosztalgia járat: sztorik és prospektusok a múltból. ..
2025.02.10
A legnagyobb globális autóipari csoportok is megszenvedhetik, ha az Egyesült Államok bevezeti a....
2025.02.10
Miközben néhány nappal ezelőtt az első Japánon kívüli Lexus gyár létesítéséről érkezett bejelentés....
2025.02.10
A beszámolók szerint az ÖVP (Osztrák Néppárt) és az FPÖ (Osztrák Szabadságpárt) jelenleg is tárgyal....
2025.02.10
Közeledik az igazság pillanata: március 31-én kiderül, mely autók győznek az Év Magyar Autója 2025....
2025.02.10
A jelenlegi büntetési rendszer ellen van a franciákon kívül több európai ország is.   ..
2025.02.10
A Nemzetgazdasági Minisztérium és az Európai Űrügynökség által szerdán, Budapesten szervezett....
2025.02.10
2025 januárjában a Rába Nyrt. részvényárfolyamának növekedése többéves rekordot döntött, és....