autólopás

Egy este két kocsit is loptak

2019.06.04.

A szécsényi rendőrök rövid időn belül beazonosították és előállították a két fiatalkorút – írta a police.hu.

 

 

A Szécsényi Rendőrkapitányság jármű önkényes elvétele bűntett és lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást két 17 éves nógrádszakáli lakos ellen. A jelenlegi adatok alapján a két fiatalkorú 2019. június 3-án éjfél körül Ludányhalásziban, egy ingatlan előtt – nyitott állapotban – parkoló Suzuki Maruti típusú gépkocsiba beült és azt ismeretlen módon beindította. A járművel a fiatalok Benczúrfalva belterületéig közlekedtek, ahol azt hátrahagyták.

Ezt követően a településen egy szintén ház előtt álló nyitott tehergépkocsit a kesztyűtartóból kivett indítókulccsal beindítottak. A két fiú a Volkswagen Transporterrel Szlovákiába autózott, miközben azt átkutatták és a benne lévő készpénzt, a jármű hatósági engedélyét, üléshuzatát magukhoz vették, a forgalmi rendszámot leszerelték és ezeket eltulajdonították. A gépkocsit a két tizenéves Busa belterületén őrizetlenül magára hagyta.

A rendőrök a fiatalkorúakat a bejelentést követően rövid időn belül beazonosították és elfogták, a rendőrkapitányságra előállították, gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. A magyar hatóság tagjai a személygépkocsit, míg szlovák kollégáik a tehergépkocsit felkutatták és lefoglalták.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.03.12
Rawlinson tanácsadói szerepre vált vezérigazgatóról, helyét Marc Winterhoff veszi át ideiglenesen. ..
2025.03.12
A Peugeot 205 GTI hiánya azóta fáj sok autórajongónak, amióta nagyjából három évtizede beszüntették....
2025.03.12
Az Építési és Közlekedési Minisztérium és a MÁV-csoport úgy döntött, hogy új kiírás keretében....
2025.03.12
Az előrejelzések szerint kellemes időjárás fogadja a Forma–1 mezőnyét a szezonnyitó helyszínén, az....
2025.03.12
A visszahívás 137.256 Kia járművet érint, melyeknek dugattyúgyűrűi meghibásodhatnak és ez akár....
2025.03.12
A szériaérett, több mint 4,5 méter hosszú C-HR+-t már idén, a negyedik negyedévtől meg lehet majd....
2025.03.12
Bár az időjárás elég szeszélyes, a tavasz beköszöntével egyre többen pattannak kétkerekűre - a....
2025.03.12
Már elérhető a gépjárműadó-kalkulátor, amely a felhasználó által megadott adatok alapján kiszámítja....
2025.03.12
Tetőbe integált drónnal rukkolt elő a BYD és a DJA, a rendszer valamennyi BYD-hoz rendelhető lesz,....
2025.03.12
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2025. 03.12.....