internet
Az egyik legfrissebb felmérés azt kutatta, hogy a világ egyes országaiban melyik autómárkára kerestek rá a legtöbbször a világhálón. A végeredmény nem meglepő, hiszen a Toyota ismét toronymagasan nyert (2019 óta hatból öt évben ez volt a helyzet), ám sok érdekesség derült ki abból, hogy melyik márka mely ország és régió netes kereséseit uralta.
Az adatok helyes értelmezése és az autópiac alapvető mozgatórugóinak ismerete elegendő ahhoz, hogy a Google Trends adatai értelmet nyerjenek.
A Toyota például jellemzően (155 országból 64-ben) ott volt a legkeresettebb autómárka, ahol valamilyen okból a nagyon megbízható, elpusztíthatatlan, ugyanakkor rendkívül takarékos autókra van a legnagyobb igény.
A japán óriás ezért Afrikában, Óceániában, valamint Ázsia és Dél-Amerika bizonyos országaiban vezet toronymagasan a mezőny előtt. A vezető szerep oka Afrikában, Ázsiában és Dél-Amerikában egyértelmű. Egyrészt az életszínvonal itt alacsonyabb, mint Észak-Amerikában és Európában, ezért a megfizethető, de megbízható autók iránt a legnagyobb a kereslet, a Toyota erősségei között pedig mindkét jellemző ott van.
Miközben a mezőny évek óta a Toyota hátát nézi, érdekes átrendeződés figyelhető meg a japán listavezető mögött. A felmérésben 2019-ben még nem is szereplő Tesla például immár a második legkeresettebb autómárka a neten: 34 országban az amerikai villanyos márka vezet. A Tesla berobbanásáig rendre a BMW végzett a Toyota mögött, őt pedig a szintén nagynevű Mercedes követte, de a stuttgarti márka 2023-ban már csak az ötödik, míg tavaly a középszerű tizenötödik helyre futott be.
Érdekes anomáliára is felfigyelhetünk az elmúlt évek sorrendjét elemezve: 2020-ban a Daewoo egy országban vezette az internetes kereséseket, pedig akkor az autómárka már több mint egy évtizede nem is létezett, hiszen ahol még egyáltalán értékesítettek Daewoo-t, ott Chevrolet-embléma volt rajta.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!