tanácsok
A tesztvezetés aranyszabályai
A 16 márkát forgalmazó Autóvárosban vegyesek a tapasztalatok, hogy egyes modelleknél miért népszerű a tesztvezetés, másoknál pedig miért nem. Egyesek konkrét elképzeléssel érkeznek, amitől senki és semmi nem tántoríthatja el őket, másoknál pedig „szerelem első látásra” effektusként írható le az autóvásárlás. Nagyon sok esetben találkoznak az értékesítők azonban olyan érdeklődőkkel, akik azt hiszik, hogyha kipróbálják a kocsit, akkor rögtön el is kell kötelezniük magukat mellette. Máskor azt veszik észre, hogy az ügyfél tart attól, hogy más autóját vezesse vagy fizetniük kell a tesztért. Ezekről azonban szó sincsen!
Potenciális vásárlóként nem kerül költségünkbe a tesztvezetés, ám 3+1 elvárás velünk szemben is fennáll, ha autót szeretnénk próbálgatni:
5 érv, amiért érdemes időt szánni a tesztvezetésre
Mi egy tesztvezetés menete?
Érdemes 1-2 nappal korábban bejelentkezni tesztvezetésre, ha biztosak szeretnénk lenni abban, hogy a kiszemelt modell éppen szabad az adott időpontban. Ezt a Duna Autó márkakereskedéseinél már megtehetjük online, telefonon vagy személyesen is.
Tesztvezetésekhez több útvonal alternatívát is felkínálnak az értékesítők, amelyek időtartama 10-től akár 30 percig is tarthat. A tesztek során az egyedi igények kerülnek előtérbe, fókuszba állítva azt, hogy milyen funkciót fog ellátni a gépjármű, és ezt elsősorban milyen útviszonyok között fogja várhatóan teljesíteni. Sőt, ha közel lakunk a kereskedéshez, még egy garázspróbát is végezhetünk, hogy tényleg gond nélkül el tudjuk-e rakni az autót estére.
A próbaútra egy szakember is beül mellénk, aki először bemutatja az autót, a kezelő egységeket, navigál, valamint megválaszolja a felmerülő kérdéseket. A teszt végén lévő beszélgetés pedig megerősíthet bennünket abban, hogy jól választottunk.