ICDP
Carlos Ghosn kálváriája
Bár ez még 2019-ben történt, egy éve ilyenkor minden híroldal - nem csak az autóiparra specializálódottak – ezzel foglalkozott. Ghosn kalandos szökéséből egyszer jó eséllyel film készülhet, hiszen nem mindennap szökik meg a szerinte nem fair igazságszolgáltatás elöl a világ egyik legnagyobb autógyártó konszernjének – akkor már éppen nem – első embere, egy hangszeresdobozban.
Az elmaradó autószalonok
Februárra már látszott, hogy a kornavírus nem csak egy Európát mindössze gazdaságilag érintő kínai probléma, ekkoriban már egyre több esetet jelentettek a mi kontinensünkön is. Miután a Genfi Autószalon szervezői is bejelentették, hogy személyesen senki sem vehet részt a világhírű eseményen, szépen sorban az összes többi autószalon is bejelentette, hogy 2020-ban nem nyitja meg kapuit. Sajnos ez történt a részben Autós Nagykoalíció szervezte AMTS-sel is.
Bezárt gyárak és kereskedések
Márciusra ért el oda a koronavírus terjedése, hogy az autógyártók jelentős többsége leállt néhány hónapra. Nem készültek autók, de az újonnan indult online értékesítési platformokon kívül nem is igazán lett volna hol forgalmazni őket, mivel a kereskedések is világszerte bezárták kapuikat.
Egyesül a PSA és az FCA
Bár a részvényesek még csak a napokban adták áldásukat az egyesülésre, 2020 talán legfontosabb híre volt, hogy egyesül a olasz-amerikai Fiat-Chrysler Automobiles (FCA), valamint a Peugeot, a Citroen, az Opel, a Ds és a Vauxhall márkák anyacége, a PSA autóipari csoport. Az egyesülési folyamat várhatóan 2021 első negyedévében zárul le, és ezzel a negyedik legnagyobb autógyártó csoport jön létre a Volkswagen, a Renault-Nissan-Mitsubishi és a Toyota után. A PSA-FCA azzal számol, hogy az egyesüléssel évi mintegy 5 milliárd dollár költséget takarít meg. Az új konszern neve Stellantis lesz.
Csődvédelmet kér a SsangYong
A SsangYong sosem volt könnyű helyzetben, a koronavírus pedig beverte a következő szöget a koporsóba. Decemberben kénytelenek voltak csődvédelmet kérni, mert nem tudták volna kifizetni adósságaikat a bankok felé. Így 3 hónapra van biztosítva a dél-koreai gyártó jövője, egyelőre kérdéses, mi jön utána.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!