- Ismét olajat talált a Mol a közép-magyarországi Vecsésen - tette közzé a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
Már 2030 előtt túllendül a csúcsponton a világ olajfelhasználása az IEA nemzetközi energiaügynökség szerdán ismertetett legfrissebb középtávú olajpiaci jelentése szerint.
Nem változtatott idei világgazdasági növekedési és olajkeresleti előrejelzésén a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) havi rendszeres piaci jelentésének minap publikált áprilisi száma alapján.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) decemberi olajtermelése csaknem két éve a legnagyobb mértékben csökkent, elsősorban a szaúdi termelés visszafogása miatt.
Az Egyesült Államok mintegy két év múlva több kőolajat exportálhat, mint Oroszország - írja az MTI.
- A szervezeten kívüli olajtermelők növekvő termelésére hivatkozva az OPEC csökkentette hétfőn saját jövő évi exportja iránti globális keresletre vonatkozó előrejelzését.
- Tavaly közel rekordszintű volt az olajtermelés az Egyesült Államokban. A The Washington Post cikke szerint a tavalyi átlagtermelés napi 9,6 millió hordó volt. Ez alig marad el az 1970-ben elért napi valamivel 10 millió hordó feletti rekordszintű termeléstől.
- Növelte olajpiaci keresleti előrejelzését az OPEC, de termelése is emelkedett júliusban, és meghaladta az önként vállalt termelési korlátot.
- Az OPEC és a szervezeten kívüli olajexportálók kilenc hónappal, jövő március végéig meghosszabbították a kitermelés csökkentéséről szóló, június végén lejáró, eredetileg fél évre szóló megállapodást.
- Az OPEC szakértői bizottsága több különböző forgatókönyvet is összeállított a szervezet e heti bécsi tanácskozása számára a világpiaci túlkínálat csökkentésére létrejött együttműködés elmélyítése érdekében - tájékoztatták a Reuters hírügynökséget a szervezet belső köreiből.