technológia

Villanyautó tanulmány: több digitális kütyü, kisebb megbízhatóság

2023.09.14.

Egyre több a friss villanyautós startup, akik egymásra licitálva igyekeznek egyre több látványos kütyüvel lenyűgözni a vásárlókat, és úgy tűnik, hogy ezzel a hagyományos gyártók is próbálják tartani a tempót.

Ugyanakkor biztos, hogy jó ötlet kapkodva teleszórni félkész rendszerekkel az új autókat? A J.D. Power kutatása erre próbál most rávilágítani. Legutóbbi Tech Experience tanulmányukban elektromos és hagyományos hajtású autók digitális eszközeit is összevetették, és arra jutottak, hogy a 100 autóra jutó hibák száma magasabb volt az alternatív meghajtású járművek esetében, mint a hagyományosaknál. Például úgy tűnik, hogy a villanyautókban jelentősen többször működik megbízhatatlanul az automata parkolórendszer, a beltéri gesztusvezérlés, stb. Mindez pedig egyezik a korábbi J.D. Power kutatásokkal, amik azt találták, hogy a kezdeti minőségibeli problémák 46%-kal többször fordultak elő villanyautóknál, mint a belsőégésű motoros autók esetében.

Épp ezek miatt kisebb az ügyfél elégedettség az alternatív hajtású autóknál, mint a nagyobb múlttal, elődökkel rendelkező, hagyományos hajtású autók esetében. „Kialakult egy elvárás az autóiparban, miszerint egy elektromos autónak több modern, digitális funkciót kell kínálnia, hogy felvegye a versenyt az olyan tech alapú gyártókkal, mint a Tesla.” – tette hozzá a J.D. Power. „Azok tudnak sikeresek lenni, akiknél könnyed lesz ez a technológiai átállás, anélkül, hogy az ügyfél elégedettség csökkenne.” A villanyautók térnyerésével egyre könnyebb lett az autóiparban való részvétel a technológiai startupok számára is, akik rendkívül elszaporodtak a Tesla sikerein felbuzdúlva. Ezek a cégek viszont mind újfajta látásmódot, gyakran fejlettebb technológiai eszközöket hoznak be a modelljeikkel, amik viszont nem mindig megbízhatóak.

Talán ennek is tudható be, hogy a megbízhatósági listát nem egy új startup, hanem a Genesis vezeti, amit épp az anyavállalat Hyundai követ. Utóbbi ráadásul nem is egy prémium márka, hanem a tömegmodellekre épít, mégis úgy tűnik, hogy Dél-Koreában sikeresen ültetnek át újító technológiákat a megbízhatóság csorbítása nélkül. Ugyanakkor a többi hagyományos gyártónak érdemes mérlegelnie, hogy mikor és milyen elkészültségi szint mellett ültetnek át modern technológiákat az autóikba, hiszen nem feltétlenül a Tesla után való rohanás tűnik a legjobb megoldásnak.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.04.29
Idén 125 éve, hogy megalakult az első, törvényszékileg bejegyzett hazai autós egylet, a Magyar....
2025.04.29
A fix tetős 296 Speciale és a lehúzható keménytetős Speciale A 20 százalékkal több leszorítóerőt....
2025.04.29
A göteborgi Chalmers Műszaki Egyetem új tanulmánya szerint az e-rollerekkel kapcsolatos balesetek....
2025.04.29
Csaknem 1,3 milliárd forintos fejlesztési programot jelentett be a kazincbarcikai székhelyű....
2025.04.29
Nézze meg a videót! ..
2025.04.29
A német gyártó negyedéves működési profitjának jelentős csökkenéséről számolt be kedden a gyengén....
2025.04.29
Újabb márkával bővült a túraautós világsorozat.   ..
2025.04.29
Az ADAC 2025 tavaszán ismét tíz német nagyvárosban indítja el e-bike-os sárga angyalokat, hogy a....
2025.04.29
A Mioveniben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster....
2025.04.29
A francia SUV második nemzedéke 2025 második felétől kapható a legnagyobb európai piacokon,....