mikrobusz
A Volkswagenn mikrobusza 1950-ben jelent meg, majd szinte trendet teremtve sokáig meghatározta a mikrobuszok fejlesztésének irányát. Típusnevét a VW Bogárhoz képest (Typ1) határozták meg, hiszen a legendás autógyár második járműtípusáról van szó, ami a VW holland járműimportőrének ötlete nyomán jött létre.
A második generációs Typ2-nek a hetvenes évek végéig - széleskörű felhasználásától függően - számos altípusa született, például a Westy (lakóautó), a Caravelle vagy a Samba, de megjelent fagylaltosautóként, hűtőkocsiként, tűzoltó- és mentőautóként, vagy éppen rendőrségi furgonként is. A karosszériától függően a kisbusz mellett ugyanis furgonként és kisteherautóként is gyártották.
Ebbe a sorba illeszkedik a BKV T2-es kisbusza is, amelyet 1977-ben gyártottak és eredetileg forgalmi üzemzavar-elhárítóként működött a közlekedési társaságnál, később pedig egy speciális átalakítással sínkenő autó lett belőle. A legendás VW ilyen típusú felhasználásával a BKV jó eséllyel teljesen egyedi járművet teremtett. A kisbusz most bekerült a szentendrei járműgyűjteménybe régi villamosok, buszok, trolik, hévek és egyéb vasúti járművek mellé.
A közlekedési múzeum korhűen felújított és bemutatott járműállománya több mint 60 felújított járművel várja a látogatókat. A múzeumban megtalálható például egy 1956 után a fővárosban közlekedő UV villamos és pótkocsija, egy egyedülálló prototípusjármű, amely sorozatgyártásra nem került: a Hungaroplan villamos (Csufi), valamint a Ganz-Hunslet szintén prototípus metrószerelvényének 400-as pályaszámú kocsija is.
A múzeum BKV-s korszakot bemutató vizuális és információs anyaga 3 éve, a múzeum 30. születésnapjára újult meg.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!